Παρασκευή, 29 Μαρ.
15oC Αθήνα

Ανατροπή και κορυφή

Στην κορυφή συνεχίζει η Κέρκυρα, ΦΩΤΟ EUROKINISSI

Αν και βρέθηκε χάνει με 0-2 από τον Αγροτικό Αστέρα η Κέρκυρα πήρε τους τρεις βαθμούς.

Στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 9ης αγωνιστικής της Β΄ εθνικής η Κέρκυρα επικράτησε με 3-2 του Αγροτικού Αστέρα και παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο ματς και μόλις στο 10΄ με τον Δεινόπαπα, ενώ στο 24΄ ο Μπεκιάρης με απευθείας χτύπημα φάουλ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0. Οι Φαίακες αντέδρασαν και μείωσαν τέσσερα λεπτά αργότερα με τον Γιαννιτσαννάκη, ενώ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου θα μπορούσαν να φέρουν το ματς στα ίσα αλλά το πέναλντι του Τσίγκα απέκρουσε ο Γιακουμής.

Η ομάδα του Μπάμπη Τεννέ παρουσιάστηκε βελτιωμένη στο δεύτερο μέρος και κατάφερε να γυρίσει το ματς με δύο γκολ σε ένα δεκάλεπτο. Ο Τσίγκας με πλασέ μέσα από την περιοχή στο 67ο λεπτό ισοφάρισε και στο 77΄ ο Μπερνς ολοκλήρωσε την ανατροπή για την ομάδα του.