Ανατροπή στην ανατροπή σε ημίχρονο “διαφήμιση” η Μάντσεστερ! (VIDEO)

ΦΩΤΟ REUTERS.

Σε ένα τρελό ματς με τρεις ανατροπές και 7 γκολ σε 34 λεπτά η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε με 4-3 της Ρέντινγκ και εκμεταλλεύτηκε την ισοπαλία της Σίτι με την Έβερτον (1-1), αυξάνοντας στους τρεις την διαφορά από τη συμπολίτισσα. Ήττες για Άρσεναλ και Τσέλσι.

Ακόμα μία ανατροπή την φετινή σεζόν για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που επιβλήθηκε με 4-3 της Ρέντινγκ σε ένα ημίχρονο που αποτελεί διαφήμιση για το ποδόσφαιρο

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 8′ με τον Ρόμπσον-Κάνου, ο Άντερσον ισοφάρισε στο 13′ και ο Ρούνεϊ με πέναλτι ολοκλήρωσε με ανατροπή. Ο Λε Φοντρ έκανε το 2-2 στο 19′ και στο 23′ ο Σον Μόρισον έκανε την ανατροπή για την Ρέντινγκ, αλλά ο Ρούνεϊ με το 2ο γκολ του στο 30′ ισοφάρισε ξανά. Ο Ρόμπιν φαν Πέρσι στο 34′ με το το 10ο φετινό του τέρμα διαμόρφωσε το τελικό 3-4 που έφερε την Γιουνάιτεντ στο +3 από τη Σίτι η οποία έμεινε στο 1-1 με την Έβερτον.

Ήττα σοκ εντός έδρας για την Άρσεναλ με 2-0 από τη Σουόνσι, ενώ η Τσέλσι έμεινε χωρίς νίκη για 7ο σερί ματς χάνοντας με 3-1 από την Γουέστ Χαμ.

Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής:

Σάββατο
Γουέστ Χαμ – Τσέλσι 3-1 (63′ Κάρλτον Κόουλ, 86′ Ντιαμέ, 91′ Μαϊγκά / 13′ Μάτα)
Άρσεναλ – Σουόνσι 0-2 (88′ και 90′ Μίτσου)
Φούλαμ – Τότεναμ 0-3 (56′ Σάντρο, 72′ και 77′ Ντεφόου)
Λίβερπουλ – Σαουθάμπτον 1-0 (43′ Άγκερ)
Μάντσεστερ Σίτι – Έβερτον 1-1 (43′ πέν. Τέβες / 33′ Φελαϊνί)
ΚΠΡ – Άστον Βίλα 1-1 (18′ Μάκι / 8′ Χόλμαν)
Γουέστ Μπρομ – Στόουκ 0-1 (75′ Γουάιτχεντ)
Ρέντινγκ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 3-4 (8′ Ρόμπσον-Κάνου, 19′ Λε Φοντρ, 23′ Σον Μόρισον / 13′ Άντερσον, 16′ πέν. και 30′ Ρούνεϊ, 34′ Φαν Πέρσι)