Από ένα γκολ και από έναν βαθμό στο Βόλο

Ο Νέτο άνοιξε το σκορ στο Πανθεσσαλικό, ΦΩΤΟ EUROKINISSI

Ισόπαλοι 1-1 αναδείχθηκαν Ολυμπιακός Βόλου και Άρης, στο Πανθεσσαλικό. Νέτο και Ντολεζάι οι σκόρερς της αναμέτρησης με την οποία άνοιξε η αυλαία της 14ης αγωνιστικής.

Ο Άρης μπορεί να μπήκε πιο δυνατά στο ματς και να άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης με το Νέτο, αλλά ο Ολυμπιακός Βόλου ανέκαμψε άμεσα και απάντησε στο 40ο λεπτό με τον Ντολεζάι, ο οποίος σημείωσε το 2ο φετινό του γκολ.

ΔΕΙΤΕ ΤΟ LIVE TOY AΓΩΝΑ

Απο εκεί και πέρα, οι “ερυθρόλευκοι” έδειξαν να ελέγχουν περισσότερο το παιχνίδι, έκαναν αρκετές ευκαιρίες και είχαν και δοκάρι στο 53ο λεπτό με τη διπλή ευκαιρία τους. Στην πρώτη φάση της ευκαιρίας το σουτ του Ντολεζάι κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Σηφάκη και στη συνέχεια ο γκολκιπερ του Άρη απέκρουσε την κεφαλιά του Καπετάνου. Οι “κίτρινοι” της Θεσσαλονίκης προσπάθησαν στη συνέχεια με επιθέσεις να κάμψουν την αντίσταση των γηπεδούχων, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Κούπερ: “Δεν είναι και άσχημο αποτέλεσμα”

Επεισόδια μικρής έκτασης σημειώθηκαν πριν από την έναρξη του αγώνα ανάμεσα στους οπαδούς των δύο ομάδων.