Παρασκευή, 29 Μαρ.

Άρης – Εργοτέλης 2-1

Ο καλύτερος παίκτης του Άρη ήταν ο Σέρχιο Κόκε
Ο καλύτερος παίκτης του Άρη ήταν ο Σέρχιο Κόκε, ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Ο Άρης αν και έπαιξε στη μεγαλύτερη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου με 10 παίκτες, κατάφερε να διατηρήσει το υπέρ του 2-1 και επέστρεψε στις νίκες. Δείτε το βίντεο.

Μετά από τέσσερις αγωνιστικές χωρίς νίκη ο Άρης επέστρεψε στις επιτυχίες έστω κι αν χρειάστηκε να ανατρέψει το σκορ.

Ο Εργοτέλης στο 2ο μόλις λεπτό προηγήθηκε με τον Μπέτο να πλασάρει ιδανικά τον Σηφάκη και να αιφνιδιάζει τους γηπεδούχους.

Ο Κόκε στο 29΄ εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Πόζα και με μακρινό σουτ ισοφάρισε για τον Άρη.

Όλα έδειχναν ότι οι δύο ομάδες θα πήγαιναν ισόπαλες στα αποδυτήρια όμως ο Άντου είχε διαφοερτική άποψη. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Αμερικανός επιθετικός έδωσε προβάδιμα στον Άρη.

Οι κίτρινοι είχαν τον πρώτο λόγο για τη νίκη, αλλά ο Νάτσο Γκαρσία στο 59′ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Ο Εργοτέλης πίεσε έχασε σπουδαία ευκαιρία με τον Βερπακόφσκις στο 78′ αλλά δεν κατάφερε να ισοφαρίσει.

Αρης: Σηφάκης, Νέτο, Αράνο, Γκιάρο, Νασούτι, Πρίττας, Γκαρσία, Κάλβο (83′ Χαβίτο), Αντού (61′ Κουλουχέρης), Κόκε, Τζόνσον (61′ Κάμπορα)

Εργοτέλης: Πόζα, Γελαδάρης, Σασιασβίλι, Χίμπλινγκερ, Κορδονούρης (69′ Βερπακόφσκις), Ζούνιορ, Μπέτο (63′ Λεάλ), Ορφανός (80′ Κοιλιάρας), Ρομάνο, Τσεσνάουσκις, Μπούντιμιρ