Πέμπτη, 18 Απρ.

Αστερά-τη ανατροπή

Ο Αστέρας Τρίπολης έκανε την ολική επαναφορά στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί της Κέρκυρας με 2-1.
Η ομάδα της Τρίπολης με αντεπίθεση διαρκείας στο τελευταίο δεκάλεπτο πήρε την τρίτη του εκτός έδρας νίκη και ανέβηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας. Η Κέρκυρα έχασε για πρώτη φορά φέτος στο Παμπελοποννησιακό αν και προηγήθηκε με τον Τσίγκα στο 36′ μετά από ασίστ του Επστάιν.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν σαφώς καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο και αφού αρχικά ισοφάρισαν με τον Πουλίδο στο 79′, έφτασαν στη μεγάλη νίκη χάρη στο τέρμα του Ουντότζι 4 λεπτά πριν το τέλος.

Κέρκυρα (Μπάμπης Τεννές): Κωνσταντόπουλος, Κοντοδήμος, Βενέτης, Μαϊστόροβιτς, Γκουστάβο, Μακρής, Καλαντζής, Φλαβίνιο (60′ Ιωάννου), Στολτίδης, Επστάιν, Τσίγκας.

Αστέρας Τρίπολης: (Βαγγέλης Βλάχος): Ντεγκρά, Ουριμπαρί, Ορόθκο, Πουλίδο, Φυτανίδης, Μπαστία, Λαδάκης, Αράς (62′ Φορτούνης), Ροτζέριο, Καρέρα (86′ Τσαμπούρης), Ρομπέρτο (46′ Ουντότζι).