25oC Αθήνα

Ατρόμητος – Ηρακλής 1-1, με “ροπαλιά” στο τέλος

‘Εχει γίνει συνήθεια στους παίκτες του “γηραιού” να σκοράρουν στα τελευταία λεπτά. Έτσι νίκησαν τον Ολυμπιακό, έτσι πήραν και τον βαθμό στο Περιστέρι με τον Σολτάνι.

Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, όμως ο Ελευθερόπουλος ήταν ανίκητος μέχρι το 63ο λεπτό. Τότε ο Περόνε με ένα καταπληκτικό πλασέ μετά από πάσα του Μπρίτο άνοιξε το σκορ.

Και εκεί που όλα έδειχναν πως η ομάδα του Γιώργου Δώνη θα έπαιρνε την πρώτη της νίκη, ήρθε ο Σολτάνι στο 89΄ να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, γράφοντας το τελικό 1-1.

Οι “Περιστεριώτες” τελείωσαν το ματς με δέκα παίκτες αφού ο Αναστασάκος αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις.