Αυτό ήταν Old Firm – Μεγάλη νίκη γοήτρου της Ρέιντζερς(VIDEO)

ΦΩΤΟ REUTERS.

Η Ρέιντζερς των χιλίων οικονομικών προβλημάτων έδειξε χαρακτήρα και νίκησε με 3-2 τη Σέλτικ στο μεγάλο ντέρμπι της 31ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Σκοτίας.

Η Ρέιντζερς μπορεί να μην έχει ελπίδες για να κατακτήσει τον τίτλο μετά και την αφαίρεση βαθμών λόγω των οικονομικών προβλημάτων αλλά απέδειξε ότι έχει τον τρόπο να κερδίζει στα ντέρμπι.

Στο 10ο μόλις λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Αλούκο, ενώ η Σέλτικ έμεινε με 10 παίκτες στο 29′ και με 9 στο 57′. Οι γηπεδούχοι με τον Λιτλ και τον Γουάλας ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 3-0, αλλά οι φιλοξενούμενοι δεν τα παράτησαν.

Στο 88′ κέρδισαν πέναλτι και την αποβολή του Μποκανέγκρα. Ο Μπράουν μείωσε από τα 11 βήματα και στις καθυστερήσεις ο Ρενιέ διαμόρφωσε το τελικό 3-2.