Δεν άντεξε…

Την δεύτερη ήττα του από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας γνώρισε το Μαρούσι
Την δεύτερη ήττα του από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας γνώρισε το Μαρούσι, ΦΩΤΟ EUROKINISSI

Το Μαρούσι δεν τα κατάφερε στη Μόσχα και ηττήθηκε από την ΤΣΣΚΑ με 78-65 για την 6η αγωνιστική της Ευρωλίγκας.

Το Μαρούσι δεν τα κατάφερε στη Μόσχα και γνώρισε την ήττα από την ΤΣΣΚΑ με 78-65 για την 6η αγωνιστική της Ευρωλίγκας. Η ομάδα των Βορείων Προαστίων έπιασε αρκετά καλή απόδοση στο πρώτο ημίχρονο αλλά στο τρίτο δεκάλεπτο κατέρρευσε με αποτέλεσμα να μείνει πίσω στο σκορ μέχρι το τέλος.

Κορυφαίος για τους γηπεδούχους ο Τζέι Αρ Χόλντεν που πέτυχε 16 πόντους με 4/5 τρίποντα, ενώ από την ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα ξεχώρισε ο Μαυροειδής με 11 πόντους.

Τα δεκάλεπτα:15-13, 35-30, 58-42, 78-65

ΤΣΣΚΑ ΜΟΣΧΑΣ (Εβγκένι Πασούτιν): Κουρμπάνοφ, Κεϊρού, Σισκάουσκας 7 (1), Χόλντεν 16 (4), Πονκρασόφ 2, Βορόντσεβιτς 7 (1), Λάνγκντον 13 (3), Σβεντ 1, Καούν 12, Κριάπα 13 (1), Πλάνινιτς 4, Ραντένοβιτς 3.

ΜΑΡΟΥΣΙ (Γιώργος Μπαρτζώκας): Μιλόσεβιτς, Κις 10 (2), Πελεκάνος 6 (2), Μπατής 3, Χόμαν 9, Μαυροειδής 11, Καλάθης 6 (1), Νάτζφεϊ 7 (1), Καϊμακόγλου 5 (1), Λούκας 8 (2).