Τρίτη, 23 Απρ.

Διακόπηκε λόγω επεισοδίων ο αγώνας του Ολυμπιακού στη Σόφια(ΦΩΤΟ)

Ο δεύτερος αγώνας για την φάση των “32” του Τσάλεντζ Καπ βόλεϊ των αντρών, Λέφσκι – Ολυμπιακός, δεν ολοκληρώθηκε ποτέ λόγω επεισοδίων που έκαναν οι Βούλγαροι. Οι “ερυθρόλευκοι” πήραν, στα χαρτιά, τη νίκη με 3-0 σετ και την πρόκριση.

Επεισοδιακή ήταν η ρεβάνς του Ολυμπιακού για την πρόκριση στους “16” του θεσμού. Οι Βούλγαροι, κατα τη διάρκεια του τρίτου σετ, άναψαν καπνογόνα και η ατμόσφαιρα έγινε αποπνικτική. Ο διαιτητής διέκοψε προσωρινά το ματς, αλλά λίγο αργότερα τα πράγματα έγιναν ακόμη χειρότερα.

Οι οπαδοί πέταξαν αντικείμενα και κροτίδες στον αγωνιστικό χώρο και οι διαιτητές αποχώρησαν μαζί με τους παίκτες στα αποδυτήρια.

Ο αγώνας κατακυρώθηκε στον Ολυμπιακό με 3-0 σετ και έτσι οι ερυθρόλευκοι πήραν την πρόκριση.