“Δούλεψαν” για τους άλλους – Ισοπαλία στη Λιβαδειά

Λεβαδειακός και ΠΑΣ Γιάννινα δεν μπόρεσαν να πάρουν το τρίποντο και να ξεφύγουν στη μάχη των πλέι οφ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Τζημόπουλο αλλά ο Ζησόπουλος έσωσε την ομάδα του.

Δείτε το LIVE του αγώνα

Μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο, ο ΠΑΣ Γιάννινα βρήκε την ευκαιρία να προηγηθεί στο σκορ με την κεφαλιά του Τζημόπουλου, στο 57ο λεπτό.

Ο Λεβαδειακός αφυπνίστηκε και πριν περάσουν 10 λεπτά έφτασε στην ισοφάριση με το πανέμορφο τέρμα του Ζησόπουλου. Το 1-1 δεν βόλευε τις δύο ομάδες που έχουν στόχο την είσοδό τους στην πεντάδα και προσπάθησαν να πάρουν το τρίτποντο.

Κλασσικές ευκαιρίες δεν υπήρξαν στο ματς και έτσι οι δύο ομάδες πήραν από ένα βαθμό.

Λεβαδειακός (Γιώργος Παράσχος): Κασμερίδης, Μουλόπουλος (80’ Μαχαίρας), Ροτζέριο (86’ Μίλιεβιτς), Λισγάρας, Ζησόπουλος, Βασιλείου (72’ Ρομέου), Χοσέμι, Κόρμπος, Πόι, Μεντί, Ακόστα

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Χριστόπουλος): Φεγκρούς, Ντάσιος, Λίλα, Τζημόπουλος, Οικονόμου, Μιχαήλ, Ντε Βινσέντι, Τσουκαλάς, Γεωργίου (72’ Βίλα), Κοροβέσης (89’ Αυγενικού), Ίλιτς (78’ Κεϊτά)