weather-icon °C AΘΗΝΑ
,

«Δράκοι» και «Πολίτες» – Δείτε τι έγινε σε όλα τα ματς του Europa League

«Δράκοι» και «Πολίτες» – Δείτε τι έγινε σε όλα τα ματς του Europa League
ΦΩΤΟ REUTERS.

1ος Όμιλος

Μάντσεστερ Σίτι-Λεχ Πόζναν 3-1 (13′,25, 73′ Αντεμπαγιόρ- 50′ Σιμπάμπα)
Σάλτσμπουργκ-Γιουβέντους 1-1 (36′ Σβέντο- 48′ Κράσιτς)

Η βαθμολογία

1. Μάντσεστερ Σίτι 7
2. Λεχ Πόζναν 4
3. Γιουβέντους 3
4. Σάλτσμπουργκ 1

Επόμενη αγωνιστική (04/11)

Λεχ Πόζναν-Μάντσεστερ Σίτι
Γιουβέντους-Σάλτσμπουργκ

2ος Όμιλος

Ατλέτικο Μαδρίτης-Ρόζενμποργκ 3-0 (17′ Γκοντίν, 66′ Αγκουέρο, 78′ Κόστα)
Άρης-Λεβερκούζεν 0-0

Η βαθμολογία

1. Λεβερκούζεν 5
2. Άρης 4
3. Ατλέτικο Μαδρίτης 4
4. Ρόζενμποργκ 3

Επόμενη αγωνιστική (04/11)

Ρόζενμποργκ-Ατλέτικο Μ.
Λεβερκούζεν-Άρης

3ος Όμιλος

Σπόρτινγκ Λισσαβώνας-Γάνδη 5-1 (7′ Σαλομάο, 13, 27′ Λιέντσον, 36′ Μανίς, 60′ Πόστιγκα- 16′ Γουίλς )
Λιλ-Λέφσκι 1-0 (50′ Σεντζού)

Η βαθμολογία

1. Σπόρτινγκ Λισσαβόνας 9
2. Λιλ 4
3. Λέφσκι 3
4. Γάνδη 1

Επόμενη αγωνιστική (04/11)

Γάνδη-Σπόρτινγκ Λ.
Λέφσκι Σόφιας-Λιλ

4ος Όμιλος

Βιγιαρεάλ-ΠΑΟΚ 1-0 (36′ Ρούμπερν)
Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Μπριζ 0-0

Η βαθμολογία

1. Βιγιαρεάλ 6
2. ΠΑΟΚ 4
3. Ντιναμό Ζάγκρεμπ 4
4. Μπριζ 2

Επόμενη αγωνιστική (04/11)

ΠΑΟΚ-Βιγιαρεάλ
Μπριζ-Ντιναμό Ζάγκρεμπ

5ος Όμιλος

Σερίφ-ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ 0-1 (9′ Σοσνόφσκι)
Άλκμααρ-Ντιναμό Κιέβου 1-2 (35΄Φάλκενμπουργκ -16′ Μιλέφσκι, 39 Κλασερίντι)

Η βαθμολογία 

1. ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ 7
2. Ντιναμό Κιέβου 4
3. Άλκμααρ 3
4. Σερίφ 3

Επόμενη αγωνιστική (04/11)

Μπάτε Μπορίσοφ-Σέριφ
Ντινάμο Κιέβου-Αλκμάαρ

6ος Όμιλος

Παλέρμο-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 0-3 (34′, 59′ Ντουμπία, 82′ Νέσιντ)
Σπάρτα Πράγας-Λωζάνη 3-3 (10′, 23΄ Γουίφριντ, 20′ Κούκα- 6΄Μεολί, 75′ Σταμπλ, 95’ Σίλβιο)

Η βαθμολογία

1. ΤΣΣΚΑ Μόσχας 9
2. Σπάρτα Πράγας 4
3. Παλέρμο 3
4. Λωζάνη 1

Επόμενη αγωνιστική (04/11)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Παλέρμο
Λωζάννη-Σπάρτα Πράγας

7ος όμιλος

Ζενίτ-Χάϊντουκ 2-0 (24′ Μπουχάροφ, 68′ Ντάνι)
Άντερλεχτ-ΑΕΚ 3-0 (31′ Μπουσουφά, 71′ Λουκάκου, 75′ Γιουχάζ)

Η βαθμολογία

1.Ζενίτ 9
2.Χάϊντουκ 3
3.Άντερλεχτ 3
4.ΑΕΚ 3

Επόμενη αγωνιστική (04/11)

Χάϊντουκ-Ζενίτ
ΑΕΚ-Άντερλεχτ

8ος όμιλος

Γιουνγκ Μπόις-Οντένσε 4-2 (25′ Ντσαμά, 34′ Σούτερ, 61′ Ντέγκεν, 74′ Λούλιτς – 48′ Ουτάκα, 84′ πεν. Σόρενσεν)
Στουτγάρδη-Χετάφε 1-0 (29′ Μαρικά)

Η βαθμολογία

1.Στουτγάρδη 9
2.Γιουνγκ Μπόϊς 6
3.Χετάφε 3
4.Οντένσε 0

Επόμενη αγωνιστική (04/11)

Οντένσε-Γιουνγκ Μπόις
Χετάφε-Στουτγάρδη

9ος όμιλος

Μέταλιστ-Σαμπντόρια 2-1 (38′ Τάϊσον, 71′ Ξαβιέ – 32′ Κόμαν)
Ντέμπρετσεν-Αϊντχόφεν 1-2 (35′ Μιγιαντινόσκι – 40′ Ένχελαρ, 66′ Ράϊς)

Η βαθμολογία

1.Αϊντχόφεν 7
2.Μέταλιστ 6
3.Σαμπντόρια 4
4.Ντέμπρετσεν 0

Επόμενη αγωνιστική (04/11)

Σαμπντόρια-Μέταλιστ
Αϊντχόφεν-Ντέμπρετσεν

10ος όμιλος

Ντόρτμουντ-Παρί Σεν Ζερμέν 1-1 (50′ πεν. Σαχίν – 87′ Σαντομέ)
Καρπάτι-Σεβίλλη 0-1 (35′ Κανουτέ)

Η βαθμολογία

1.Παρί Σεν Ζερμέν 7
2.Σεβίλλη 6
3.Ντόρτμουντ 4
4.Καρπάτι 0

Επόμενη αγωνιστική (04/11)

Παρί Σεν Ζερμέν-Ντόρτμουντ
Σεβίλλη-Καρπάτι

11ος όμιλος

Ουτρέχτη-Στεάουα 1-1 (60′ Ντουπλάν – 75′ αυτ. Σουτ)
Νάπολι-Λίβερπουλ 0-0

Η βαθμολογία

1.Λίβερπουλ 5
2.Νάπολι 3
3.Ουτρέχτη 3
4.Στεάουα 2

Επόμενη αγωνιστική (04/11)

Στεάουα-Ουτρέχτη
Λίβερπουλ-Νάπολι

12ος όμιλος

ΤΣΣΚΑ Σόφιας-Ραπίντ Βιέννης 0-2 (28′ Φένεγκορ οφ Χέσελινκ, 32′ Χόφμαν)
Μπεσίκτας-Πόρτο 1-3 (91′ Μπομπό – 26′ Φαλκάο, 59′, 78′ Χουλκ)

Η βαθμολογία

1.Πόρτο 9
2.Μπεσίκτας 6
3.Ραπίντ Βιέννης 3
4.ΤΣΣΚΑ Σόφιας 0

Επόμενη αγωνιστική (04/11)

Ραπίντ Βιέννης-ΤΣΣΚΑ Σόφιας
Πόρτο-Μπεσίκτας

#TAGS MM