weather-icon °C AΘΗΝΑ
,

Έγινε της…έκπληξης! – ΟΣΦΠ-Παναχαϊκή και ΠΑΟ-Προοδευτική στην επόμενη φάση

Έγινε της…έκπληξης! – ΟΣΦΠ-Παναχαϊκή και ΠΑΟ-Προοδευτική στην επόμενη φάση | Newsit.gr
ΦΩΤΟ NEWSPORTS.

Τα αποτελέσματα του πρώτου γύρου:

Οδυσσέας Κορδελιού-Δόξα Δράμας 1-0
(61’ Ευθυμιάδης)

Κασσιόπη-Αναγέννηση Γιαννιτσών 2-2 (1-3 στα πέναλτι)
(66’ Πετρογιάννης – 75’ Φάμπιο, 78’ Στεφανίδης)

Αναγέννηση Καρδίτσας-Ηρακλής Ψαχνών 4-1
(24’, 76’ Χατζηρίζος, 58’ Μπουντούρης, 88’ Υφαντής – 64’ πεν. Τζέσιτς)

Χανιά-Φωκικός 2-1
(11’ Γωνιοτάκης, 51’ Ντουμάνης – 23’ Ταμπάκης)

Καλαμάτα-Θρασύβουλος 1-1 (3-4 στα πέναλτι)
(32’ Τσιμικλής – 11’ Βασιλείου)

Επισκοπή-Βύζας Μεγάρων 0-1
(81′ Ταμπάκης)

Τηλυκράτης Λευκάδας-Καβάλα 0-0 (3-5 στα πέναλτι)

Βατανιακός-Νίκη Βόλου 0-0 (1-4 στα πέναλτι)

Ακαδημία Πλαταμώνα-Εργοτέλης 1-1 (6-5 στα πέναλτι)
(10’ Πλατάκης – 38’ Δοματάς)

Εθνικός Σιδηροκάστρου-Αναγέννηση Επανομής 2-1
(17’ Γκαϊταρτζίδης, 90+1’ Μπουζουράς – 86’ Νακόσκι)

Δόξα Κρανούλας-Πιερικός 0-0 (1-3 στα πέναλτι)

Αστέρας Μαγούλας-Ολυμπιακός Βόλου 1-2
(45+2’ Στατομήτρος – 51’ Παλαιολόγος, 67’ Μπακαγιόκο)

Φωστήρας-Ζάκυνθος 4-0
(12’, 42’ Τσώνης, 81’ Βαβάτσικος, 90+4’ Δοροβίνης)

Εθνικός Αστέρας-ΑΕΛ Καλλονής 1-1 (1-4 στα πέναλτι)
(90’ Θεολόγος – 55’ Λεοζίνιο)

Προοδευτική-Ηρακλής 1-0
(90’ Γρίβας)

Παναιγιάλειος-Παναιτωλικός 3-1
(41’ Λαζανάς, 72’ Μπούνας, 90’ Λαζανάς – 39’ Κούσας)

Πανηλειακός-Παναχαϊκή 0-0 (3-4 στα πέναλτι)

Πέμπτη (25/10)

Ρούβας-Εθνικός Γαζώρου (14.30)

Αχαρναϊκός-ΑΕΛ (14.30)

Τύρναβος-Οικονόμος Τσαριτσάνης (14.30)

ΑΟ Γλυφάδας-Πανσερραϊκός (15.30)

Κόρινθος-Απόλλων Σμύρνης (16.00)

Απόλλων Καλαμαριάς-Καλλιθέα (17.30)

Δεύτερη φάση, οι αγώνες είναι νοκ άουτ (30-31 Οκτωβρίου και 1 Νοεμβρίου):

Ολυμπιακός Βόλου – Καλλονή
Γλυφάδα/Πανσερραϊκός – Οδυσσέας Κορδελιού
Εθνικός Σιδηροκάστρου – Τύρναβος/Οικονόμος Τσαριτσάνης
Θρασύβουλος – Βύζας Μεγάρων
Καβάλα – Παναιγιάλειος
Αναγέννηση Γιαννιτσών – Νίκη Βόλου
Φωστήρας – Χανιά

Tρίτη φάση (1η αγωνιστική 28-29 Νοεμβρίου και 12-13 Δεκεμβρίου και δεύτερη αγωνιστική 19-20-22-23 Δεκεμβρίου):

Πανθρακικός – Αναγέννηση Γιαννιτσών/Νίκη Βόλου
Παναιγιάλειος/Καβάλα – ΑΕΚ
Ρούβας/Εθνικός Γαζώρου – SKODA Ξάνθη
Φωστήρας/Χανιά – Πανιώνιος
Βέροια – Θρασύβουλος/Βύζας Μεγάρων
Τύρναβος-Οικονόμος Τσαριτσάνης)/ Εθνικός Σιδηροκάστρου -Κέρκυρα
ΠΑΣ Γιάννινα – Οδυσσέας Κορδελιού/ (Γλυφάδα-Πανσερραϊκός)
Ολυμπιακός- Παναχαϊκή
Λεβαδειακός – Πιερικός
Ακαδημία Πλαταμώνα – ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός Βόλου/Καλλονή -Ατρόμητος
ΟΦΗ – Κόρινθος/Απόλλων Σμύρνης
Απόλλων Καλαμαριάς/Καλλιθέα -Άρης
Πλατανιάς- Αναγέννηση Καρδίτσας
Αχαρναϊκός/Λάρισα – Αστέρας Τρίπολης
Παναθηναϊκός- Προοδευτική

#TAGS MM