“Έμφραγμα” στο 90΄ για την Μάντσεστερ Γ.

ΦΩΤΟ REUTERS
Ο Χάγκελαντ με γκολ στο τελευταίο λεπτό υποχρέωσε την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στην πρώτη της απώλεια στο πρωτάθλημα. Συγκλονιστικό φινάλε με τον άσο της Φούλαμ να βάζει αυτογκόλ στο 84΄ και τον Νάνι να χάνει πέναλτι στο 87΄.

Ένα σπουδαίο παιχνίδι διεξήχθη στο Λονδίνο για την 2η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ. Ο Σκόουλς άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτό για τους “κόκκινους διάβολους”, όμως η Φούλαμ ισοφάρισε με τον Ντέιβις στο 57΄.Έξι λεπτά πριν το τέλος ο Χάγκελαντ, μετά από κόρνερ έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, όμως στο 89’ πήρε το αίμα του πίσω, κάνοντας με κεφαλιά το τελικό 2-2. Η ομάδα του Σερ Άλεξ Φέργκιουσον έχασε τεράστια ευκαιρία να καθαρίσει το ματς στο 87’, όταν ο Νάνι νικήθηκε σε χτύπημα πέναλτι από τον Στοκντέιλ.

Νωρίτερα η Νιουκάστλ διέλυσε με 6-0 την Άστον Βίλα, ενώ την Δευτέρα διεξάγεται το ντέρμπι της αγωνιστικής ανάμεσα στην Μάντσεστερ Σίτι και την Λίβερπουλ.