Τρίτη, 16 Απρ.

Έσπασαν καρδιές στο Φρίουλι – Νίκησε η Ρόμα και βλέπει Τσάμπιονς Λιγκ

ΦΩΤΟ REUTERS.

Οι Ρωμαίοι έπαιξαν το τελευταίο τους χαρτί για το Τσάμπιονς Λιγκ και κέρδισαν στο 94′! Η Ουντινέζε πανηγύρισε ένα λεπτό νωρίτερα, το γκολ ακυρώθηκε και στην εξέλιξη της φάσης ο Τότι κράτησε ζωντανή την ομάδα του. Νωρίτερα η Ίντερ επικράτησε με 2-0 της Κιέβο.

Όσα δεν είδαν οι φίλοι των δύο ομάδων σε 88 λεπτά αγώνα, τα είδαν στα εναπομείναντα 6. Ο Τότι είχε ανοίξει το σκορ με πέναλτι στο 57′ αλλά ο Ντι Νατάλε δύο λεπτά πριν το τέλος έφερε το ματς στα ίσα.

Στις καθυστερήσεις η Ουντινέζε πανηγύρισε το τέρμα του Ασαμόα, το οποίο όμως ακυρώθηκε ως επιθετικό φάουλ και στην εξέλιξη της φάσης ο Τότι χάρισε μία υπερπολύτιμη νίκη στην Ρόμα που πλέον βρίσκεται 3 βαθμούς πίσω από την 4η θέση που οδηγεί στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ.