Εύκολη νίκη για τον ΟΦΗ

ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Οι Κρητικοί επικράτησαν με 3-0 του Ιωνικού στο ματς που έριξε την αυλαία της 29ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής και παρέμειναν στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Ένα ακόμη βήμα προς την είσοδο του στα πλέι οφ για την άνοδο στη Σούπερ Λιγκ έκανε ο ΟΦΗ που δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα κόντρα στον Ιωνικό.

Οι παίκτες του Νίκου Γκουλή καθάρισαν ουσιαστικά το ματς από το πρώτο ημίχρονο. Στο 32′ ο Ογκουνσότο άνοιξε το σκορ και 12 λεπτά αργότερα ο Ζορμπάς διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Πόποβιτς με δυνατό σουτ στο 67′.

ΟΦΗ: Βεζυρίδης, Σταυρακάκης, Πίτσος, Μπερτίν, Νατσούρας, Μπούρμπος (76′ λ.τ Κοκκινάκης), Κάλαϊτζιτς, Ζορμπάς, Αγρίτης (86′ Μανούσος), Πόποβιτς, Ογκουνσότο (81′ Βλόνταρτσικ)

Ιωνικός: Πουρής, Τσερκέζος, Ρουσάκης (67′ λ.τ Απ. Παπαζούδης), Μακράκης, Μπέριος, Κεφαλούκος, Σ. Παπαζούδης, Πεδάνο (57′ Ερρίκος), Λανγκλέ, Κριστόρι, Σάλτο (36′ Ευαγγελάτος)