Ευνοήθηκε η Μπαρτσελόνα; (VIDEOS)

ΦΩΤΟ REUTERS.

Οι μπλαουγκράνα πραγματοποίησαν επική ανατροπή στις καθυστερήσεις και πήραν τη νίκη με 3-2 επί της Σεβίλλης, ωστόσο οι Ανδαλουσιάνοι έχουν έντονα παράπονα από την διαιτησία. Δείτε όλα τα γκολ και τις αμφισβητούμενες φάσεις.

Για την Σεβίλλη όλα έμοιαζαν ιδανικά. Η ομάδα της Ανδαλουσίας κατάφερε να προηγηθεί με τον Τροχόφσκι στο 26’, ενώ στο 48 ο Νεγρέδο με το 80ό του γκολ συνολικά στο ισπανικό πρωτάθλημα ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0.

Κάπου εκεί η Μπαρτσελόνα ξύπνησε μειώνοντας στο 52’ με φανταστικό σουτ του Φάμπρεγκας και είκοσι λεπτά αργότερα ο πρώην άσος της Άρσεναλ κέρδισε την αποβολή του Μεντελ, η οποία αποδείχτηκε καθοριστική. Ξανά ο Φάμπρεγκας μετά από καταπληκτική κάθετη του Μέσι, ισοφάρισε στο 89’ και στις καθυστερήσεις -ως από μηχανής θεός- ο Βίγια ήρθε από τον πάγκο να διαμορφώσει το τελικό 3-2. Ένα αποτέλεσμα με το οποίο η Μπαρτσα έφτασε στο «έξι στα έξι» και οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος.

Πάντως, οι Ανδαλουσιάνοι έχουν αρκετά παράπονα για την διαιτησία, τόσο για την φάση του αποβολής του Μεντέλ όσο και για αυτή του δεύτερου γκολ της Μπαρτσελόνα. Δείτε τις φάσεις: