weather-icon °C AΘΗΝΑ
,

Η απάντηση των φαβορί – Όλα τα αποτελέσματα του κυπέλλου

Η απάντηση των φαβορί – Όλα τα αποτελέσματα του κυπέλλου | Newsit.gr
ΦΩΤΟ NEWSPORTS.

Η Λάρισα χρειάστηκε το γκολ του Τσιμπάμπα στο 87′ για να εξασφαλίσει την πρόκριση της κόντρα στον Αχαρναϊκό ενώ ο Πανσερραϊκός πήρε το εισιτήριο στην παράταση του αγώνα με τον ΑΟ Γλυφάδας.

Τα αποτελέσματα της πρώτης φάσης του κυπέλλου Ελλάδος:

Οδυσσέας Κορδελιού-Δόξα Δράμας 1-0 (61’ Ευθυμιάδης) 
Κασσιόπη-Αναγέννηση Γιαννιτσών 2-2 (1-3 στα πέναλτι) (66’ Πετρογιάννης – 75’ Φάμπιο, 78’ Στεφανίδης) 
Αναγέννηση Καρδίτσας-Ηρακλής Ψαχνών 4-1 (24’, 76’ Χατζηρίζος, 58’ Μπουντούρης, 88’ Υφαντής – 64’ πεν. Τζέσιτς) 
Χανιά-Φωκικός 2-1 (11’ Γωνιοτάκης, 51’ Ντουμάνης – 23’ Ταμπάκης) 
Καλαμάτα-Θρασύβουλος 1-1 (3-4 στα πέναλτι) (32’ Τσιμικλής – 11’ Βασιλείου) 
Επισκοπή-Βύζας Μεγάρων 0-1 (81′ Ταμπάκης) 
Τηλυκράτης Λευκάδας-Καβάλα 0-0 (3-5 στα πέναλτι)
Βατανιακός-Νίκη Βόλου 0-0 (1-4 στα πέναλτι) 
Ακαδημία Πλαταμώνα-Εργοτέλης 1-1 (6-5 στα πέναλτι) (10’ Πλατάκης – 38’ Δοματάς) 
Εθνικός Σιδηροκάστρου-Αναγέννηση Επανομής 2-1 (17’ Γκαϊταρτζίδης, 90+1’ Μπουζουράς – 86’ Νακόσκι) 
Δόξα Κρανούλας-Πιερικός 0-0 (1-3 στα πέναλτι)
Αστέρας Μαγούλας-Ολυμπιακός Βόλου 1-2 (45+2’ Στατομήτρος – 51’ Παλαιολόγος, 67’ Μπακαγιόκο) 
Φωστήρας-Ζάκυνθος 4-0 (12’, 42’ Τσώνης, 81’ Βαβάτσικος, 90+4’ Δοροβίνης) 
Εθνικός Αστέρας-ΑΕΛ Καλλονής 1-1 (1-4 στα πέναλτι) (90’ Θεολόγος – 55’ Λεοζίνιο) 
Προοδευτική-Ηρακλής 1-0 (90’ Γρίβας) 
Παναιγιάλειος-Παναιτωλικός 3-1 (41’ Λαζανάς, 72’ Μπούνας, 90’ Λαζανάς – 39’ Κούσας) 
Πανηλειακός-Παναχαϊκή 0-0 (3-4 στα πέναλτι)
Ρούβας-Εθνικός Γαζώρου 1-3 (6′ Κορδονούρης – 76′ Ναλμπάντης, 81′ Χαριτίδης, 90+3′ Κοσμίδης) 
Αχαρναϊκός-ΑΕΛ 0-1 (87′ Τσιμπάμπα) 
Τύρναβος-Οικονόμος Τσαριτσάνης 2-0 (20′ Αθανασιάδης, 70′ Μπουσινάκης)
ΑΟ Γλυφάδας-Πανσερραϊκός 1-2 (18′ Μουστογιάννης – 16′ Κολοτούρος, 95′ Κιάσσος)
Κόρινθος-Απόλλων Σμύρνης 1-1 (3-4 στα πέναλτι) (119′ Φελίπε – 108′ Διαμάντης)
Απόλλων Καλαμαριάς-Καλλιθέα 0-1 στην παράταση (117′ Ντακόλ)

Δεύτερη φάση (30-31 Οκτωβρίου και 1 Νοεμβρίου)

Ολυμπιακός Βόλου – Καλλονή 
Πανσερραϊκός – Οδυσσέας Κορδελιού 
Εθνικός Σιδηροκάστρου – Τύρναβος 
Θρασύβουλος – Βύζας Μεγάρων 
Καβάλα – Παναιγιάλειος 
Αναγέννηση Γιαννιτσών – Νίκη Βόλου 
Φωστήρας – Χανιά 

-Νοκ άουτ αγώνες

Tρίτη φάση (1η αγωνιστική 28-29 Νοεμβρίου και 12-13 Δεκεμβρίου και δεύτερη αγωνιστική 19-20-22-23 Δεκεμβρίου)

Πανθρακικός – Αναγέννηση Γιαννιτσών/Νίκη Βόλου 
Παναιγιάλειος/Καβάλα – ΑΕΚ 
Εθνικός Γαζώρου – SKODA Ξάνθη 
Φωστήρας/Χανιά – Πανιώνιος 
Βέροια – Θρασύβουλος/Βύζας Μεγάρων 
Οικονόμος Τσαριτσάνης/ Εθνικός Σιδηροκάστρου -Κέρκυρα 
ΠΑΣ Γιάννινα – Οδυσσέας Κορδελιού/Πανσερραϊκός
Ολυμπιακός- Παναχαϊκή 
Λεβαδειακός – Πιερικός 
Ακαδημία Πλαταμώνα – ΠΑΟΚ 
Ολυμπιακός Βόλου/Καλλονή -Ατρόμητος 
ΟΦΗ – Απόλλων Σμύρνης 
Καλλιθέα -Άρης 
Πλατανιάς- Αναγέννηση Καρδίτσας 
Λάρισα – Αστέρας Τρίπολης 
Παναθηναϊκός- Προοδευτική

#TAGS MM