Τρίτη, 16 Απρ.

Η Δόξα έβαλε “φωτιά” στα πλέι οφ

Οι Δραμινοί μπορεί να έχουν μόλις 12 παίκτες αλλά κατάφεραν με γκολ του Τσιμπλίδη στις καθυστερήσεις να πάρουν το βαθμό από τον ΟΦΗ, στη χορταστική ισοπαλία 3-3 και να διατηρήσουν ζωντανό το ενδιαφέρον για τη θέση της ανόδου στη Σούπερ Λίγκ. Στο κόλπο και ο Λεβαδειακός που νίκησε με 1-0 τον Διαγόρα Ρόδου.

Στην Καλλιθέα, ο ΟΦΗ φάνταζε ως το απόλυτο φαβορί στο ματς κόντρα στην ελλιπέστατη Δόξα αλλά οι Δραμινοί είχαν διαφορετική άποψη. Στο 14ο λεπτό, ο Χλωρός άνοιξε το σκορ αλλά οι Κρητικοί απάντησαν με τον Καμπάνταη στο 23’.

Στη λήξη του ημιχρόνου οι δύο ομάδες σκόραραν από μία φορά με τον Τσιμπλίδη και τον Καμπάνταη. Ο ΟΦΗ φάνηκε να καπαρώνει τη νίκη στο 84΄χάρη στο τερμα του Ρούσεφ αλλά ο Τσιμπλίδης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έγραψε το τελικό 3-3.

Στο άλλο ματς, ένα γκολ του Ζουρούδη στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου ήταν αρκετό στον Λεβαδειακό για να επικρατήσει με 1-0 του Διαγόρα Ρόδου.