Ηλιούπολη για πλέι-οφ

Η ομάδα των νοτίων προαστίων επικράτησε της Καλαμάτας με 3-1 και πλησίασε την πρώτη εξάδα του πρωταθλήματος της Β΄Εθνικής κατηγορίας.

Αντίθετα οι “Μεσσήνιοι” μετά και από αυτή την ήττα βρίσκονται ακόμα πιο κοντά στον υποβιβασμό. Η Καλαμάτα προηγήθηκε με το σουτ του Ντε Βινσέντι στο 29΄, όμως οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φέρουν τα πάνω-κάτω μέσα σε τρία λεπτά στο δεύτερο μέρος. Ο Παραράς στο 64΄ισοφάρισε και ο Σαρμιέντο στο 67΄έβαλε μπροστά στο σκορ την Ηλιούπολη, πριν ο Κοραλές στις καθυστερήσεις διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ηλιούπολη : Τάκιδης, Κόλτσης, Τσιώλης, Παραράς, Δημήτρης, Ψαρρής, Γήτας (46′ Σαρμιέντο), Στεφανίδης, Νατσέφσκι (88΄ Αλημπάς), Κρητικός (56′ Μουνιόθ), Κάμπας.
Καλαμάτα : Μπαλτιμάς, Χατζής, Ψυχογιόπουλος, Ηλιόπουλος, Καμινιώτης (68′ Δασκαλάκης), Τσιμικλής, Καλαγκάνης, Ντε Βινσέντι, Χρ. Κωνσταντόπουλος (86΄Α΄ Κωνσταντόπουλος), Κουτσοσπύρος (72′ Ετέροβιτς), Παπουτσής.