Παρασκευή, 29 Μαρ.

Ισοφάρισε τον Φέργκιουσον ο Μαντσίνι! – Τριάρα η Σίτι (VIDEO)

ΦΩΤΟ REUTERS.

Οι Πρωταθλητές Αγγλίας επέστρεψαν στις νίκες και έδωσαν την ευκαιρία στον προπονητή τους να γιορτάσει την 100η παρουσία του στην Πρέμιερ Λιγκ. Ο Ιταλός τεχνικός έφτασε στις 62 νίκες όσες είχε και ο Φέργκιουσον στα πρώτα 100 παιχνίδια του.

Η Μάντσεστερ Σίτι 4 μήνες μετά το δραματικό φινάλε της περυσινής σεζόν υποδέχτηκε και πάλι την ΚΠΡ αλλά αυτή τη φορά δεν χρειάστηκε να περιμένει τις καθυστερήσεις. Επικράτησε με 3-1 και έφτασε τους 7 βαθμούς μετά από 3 αγώνες.

Ο Γιάγια Τουρέ άνοιξε στο 16′ το σκορ με αριστερό σουτ, όμως οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στο 59 στην ισοφάριση με τον Μπόμπι Ζαμόρα.

Η χαρά της ΚΠΡ κράτησε μόλις δύο λεπτά αφού ο Τζέκο έδωσε εκ νέου προβάδισμα στους γηπεδούχους και ο Τέβεζ στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Δείτε τι έγινε στα υπόλοιπα ματς με την Τότεναμ να μένει στο 1-1 με την Νόριτς