Και τι να φοβηθεί… – Ήττα με “τριάρα” για Λεβάντε(VIDEO)

ΦΩΤΟ REUTERS.

Λίγες ώρες μετά την κλήρωση της φάσης των “32” του Γιουρόπα Λιγκ, η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού στη διοργάνωση, η Λεβάντε, γνώρισε την ήττα με 3-0 από τη Ράγιο Βαγεκάνο, στην πρεμιέρα της 17ης αγωνιστικής της Πριμέρα Ντιβιζιόν.

Οι γηπεδούχοι έκανε το 1-0 με το Νάτσο στο 59’. Ο Πίτι στο 80ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματα της Ράγιο, ενώ ο Βάσκες στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης έκανε το τελικό 3-0.

Στον πάγκο της ομάδας της Βαλένθια έμεινε ο Νίκος Καράμπελας, ενώ ο τεχνικός του συλλόγου, Χουάν Ιγκνάσιο Μαρτίνες, παρέταξε την ακόλουθη ενδεκάδα: Μουνιούα, Πέδρο Λόπες, Μπαγεστέρος, Ναβάρο, Χουανφράν, Ιμπόρα (82΄ Ρότζερ), Πάπε Ντιοπ (71΄ Ελ Ζαρ), Μίτσελ (62΄ Ανχελ), Μπαρκέρο, Ρούμπεν Γκαρσία, Μάρτινς. Για τη Λεβάντε ήταν η 6η εφετινή ήττα, ενώ για τους γηπεδούχους η 8η νίκη.