Κατάν(τ)ια για την Ίντερ (VIDEO)

Την ήττα με 2-1 γνώρισε η Ίντερ στην έδρα της Κατάνια και παρέμεινε στους τέσσερις βαθμούς, σε αγώνα για την 7η αγωνιστική της Serie A. Οι “νερατζούρι” βρίσκονται μία θέση πάνω από αυτές του υποβιβασμού!
Οι φιλοξενούμενοι… πάγωσαν στο 6′ το “Άντζελο Μασιμίνο”, αφού ο Καμπιάσο με διαγώνιο σουτ κατάφερε να ανοίξει το σκορ.

Η Κατάνια έφερε το ματς στα ίσα στις αρχές της επανάληψης (47′), με φοβερό πλασέτου Αλμιρόν, ενώ τρία λεπτά αργότερα οι γηπεδοπύχοι έφεραν το ματς “τούμπα”, με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καστελάτσι.

ΚΑΤΑΝΙΑ: Αντουχάρ, Λεγκροτάλιε, Σπόλι, Μπελούτσι, Ίζκο, Αλμιρόν, Λόντι, Ρικιούτι (69′ Ντελβέκιο), Μαρκέζε, Μπεργκέσιο (66′ Μάξι Λόπεζ), Γκόμεζ (81′ Κατελάνι).

ΙΝΤΕΡ: Καστελάτσι, Μαϊκόν, Λούσιο, Σάμουελ (62′ Κόρντομπα), Ναγκατόμο, Ζανέτι, Καμπιάσο, Στάνκοβιτς (60′ Άλβαρεζ), Μουντάρι, Πατσίνι, Μιλίτο (60′ Σάρατε).