“Ξέσπασε” στην Ράγιο Βαγεκάνο η Ρεάλ (VIDEO)

ΦΩΤΟ REUTERS.

Αν και καρδιοχτύπησε μέχρι το 67′ τους φίλους της η Βασίλισσα τελικά νίκησε με το εντυπωσιακό 6-2 την Ράγιο Βαγεκάνο και επέστρεψε στις επιτυχίες μετά από δύο συνεχόμενες γκέλες.

Το ματς στο Σαντιάγκο Μπερναμπέου δεν ήταν όσο εύκολο δείχνει το τελικό αποτέλεσμα. Η Ράγιο προηγήθηκε στο 1ο κιόλας λεπτό με τον Μίτσου.

Ο Ρονάλντο έφερε το ματς στα ίσα στο 39′ και ο Ιγκουαίν πριν τη λήξη του πρώτου μέρους έβαλε μπροστά στο σκορ την Ρεάλ.

Το εύστοχο πέναλτι του Πορτογάλου στο 51′ έδωσε προβάδισμα δύο γκολ σους γηπεδούχους αλλά ο Μίτσου τέσσερα λεπτά αργότερα έβαλε και πάλι στο ματς την Ράγιο. Η αποβολή του Ντι Μαρία μπέρδεψε ακόμη περισσότερο την κατάσταση, την οποία όμως ξεκαθάρισε το γκολ του Βαράν στο 67′. Μπενζεμά και Ρονάλντο έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των Μερένχες.

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής της Πριμέρα Ντιβιζιόν:

Σεβίλλη – Βαλένθια 1-0 (Κανουτέ 18΄)
Αθλέτικ Μπιλμπάο – Βιγιαρεάλ 1-1 (Γκαμπιλόντο 44΄- Νιλμάρ 53΄)
Ρεάλ Μαδρίτης – Ράγιο Βαγεκάνο 6-2 (39’, 51’, 84’ Ρονάλντο, 45’ Ιγκουαΐν, 67’ Βαράν, 73’ Μπενζεμά – 1’, 55’ Μίτσου)