Κυπελλούχος Ελλάδος ο ΠΑΟ, 3-2 τον ΟΣΦΠ

Ο Παναθηναϊκός πήρε το Κύπελλο Ελλάδος στο βόλεϊ επικρατώντας του Ολυμπιακού στο τάι μπρέικ  μετά από ένα συγκλονιστικό ματς.

Στο Τροκαντερό όσοι βρέθηκαν δημιούργησαν μία φανταστική ατμόσφαιρα μέσα σε αθλητικά πλαίσια, όπως και πέρυσι. Το ματς ήταν διαφήμιση για το άθλημα και κρίθηκε στο τάι μπρέικ όπως και πέρυσι. Αυτό που άλλαξε ήταν ο νικητής. Ο Παναθηναϊκός κατέκτησε το πρώτο τρόπαιο της χρονιάς έχοντας σε μεγάλη μέρα τους Αγκάμεζ και Πανταλέων.

Από την άλλη οι ερυθρόλευκοι προηγήθηκαν δύο φορές με 1-0 με 2-1 στα σετ, ενώ ήταν μπροστά στο σκορ και στο μεγαλύτερο μέρος του τάι μπρέικ. Έχασαν δύο ματς μπολ και έδωσαν την ευκαιρία στον “αιώνιο” αντίπαλο τους να πάρουν το 5ο σετ στο πρώτο δικό τους ματς μπολ.

Τα σετ (3-2): 20-25, 25-22, 22-25, 25-23, 18-16