11oC Αθήνα

Λεβαδειακός – Ατρόμητος 1-1

Ο Μπάρκογλου σκόραρε και πάλι αλλά η ομάδα του δεν κέρδισε
Ο Μπάρκογλου σκόραρε και πάλι αλλά η ομάδα του δεν κέρδισε, ΦΩΤΟ EUROKINISSI

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο 88΄ αλλά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις. Δείτε το βίντεο.

Σε ένα μέτριο ματς με πολλές μονομαχίες οι δύο ομάδες φύλαγαν το καλύτερο για το τέλος. Στο 88ο λεπτό ο Μπάρκογλου, που μπήκε στο γήπεδο στο 56΄, πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπαλα στα δίχτυα του Μιχαηλίδη. Κι εκεί που όλα έδειχναν πως οι γηπεδούχοι θα έπερναν το τρίποντο-ανάσα, ένας άλλος παίκτης που είχε περάσει σαν αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο, ο Σφακιανάκης έγραψε το τελικό 1-1 στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η ομάδα του Γιώργου Δώνη είχε δοκάρι με τον Μπρίτο στο 28ο λεπτό.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Κίκε Ερνάντεθ): Λόπεζ, Μουλόπουλος, Ζησόπουλος, Μασάδο (56′ Αγκάλι), Σιστόν, Μπεγκόνια, Ταραλίδης (56′ Μπάρκογλου), Αμπουμπακάρι, Γκονζάλες, Ναπολεόνι, Σόλα (73′ Αλεξίου)

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γιώργος Δώνης): Μιχαηλίδης, Μπαζίνσκι, Νεμπεγλέρας, Αναστασάκος (65′ Σαγκανόφσκι), Μελισσάς, Περόνε, Μπρίτο (81′ Καραγκούνης), Νάστος, Σαρμιέντο, Καλαντζής (88′ Σφακιανάκης), Ολιβέιρα