Λεβάντε έτοιμη για… Αστέρια

ΦΩΤΟ REUTERS.

H Λεβάντε συνεχίζει να εντυπωσιάζει στην Πριμέρα Ντιβιζιόν, επικράτησε με 2-0 της κουρασμένης από τα συνεχή παιχνίδια, Ατλέτικο Μαδρίτης, σκαρφαλώνοντας στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Το ματς στη Βαλένθια κρίθηκε νωρίς, αφού μόλις στο 10ο λεπτό οι γηπεδούχοι βρίσκονταν μπροστά στο σκορ με 2-0. Ο Βάλντο πριν τη συμπλήρωση του πρώτου λεπτού έδωσε προβάδισμα στην Λεβάντε και ο Κονέ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Ατλέτικο ολοκλήρωσε το ματς με 10 παίκτες λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη του Μιράντα στο 83′.

4αρα Μπάρτσα στον Χιμένεθ – Σπάει τα κοντέρ ο Μέσι(VIDEO)

Τα αποτελέσματα της 32ης αγωνιστικής της Πριμέρα Ντιβιζιόν:

Χετάφε – Σπόρτινγκ Χιχόν 2-0 (22’ Κάστρο, 47’ Κάστρο)
Ράγιο Βαγιεκάνο – Οσασούνα 6-0 (5’ Μοβίγια, 17’, 28’ Μίτσου, 36’ Κόστα, 57’ Αρμεντέρος, 79’ Τίτο)
Εσπανιόλ – Σοσιεδάδ 2-2 (45+1’ αυτ. Ντέμιντοφ, 47’ Βάις/ 12’, 15’ Βέλα)
Σαραγόσα – Μπαρτσελόνα 1-4 (30’ Αράντα/ 36’ Πουγιόλ, 39’, 86’ πεν. Μέσι, 90+2’ Πέδρο)
Μπέτις – Βιγιαρεάλ 3-1 (35′ Σάντα Κρουζ, 38′ Κάστρο, 59′ Μπενιάτ – 94′ πεν. Μάρκος Ρούμπεν)
Λεβάντε – Ατλέτικο Μαδρίτης 2-0 (1′ Βάλντο, 10′ Κονέ)