LIVE: Ιαπωνία – Καμερούν

ΦΩΤΟ REUTERS

Τελικό αποτέλεσμα Ιαπωνία – Καμερούν 1-0 με το “χρυσό” γκολ του Χόντα.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ. Μεγάλη νίκη της Ιαπωνίας με 1-0.

90′ Κίτρινη κάρτα στον Εκοτό.

Ξέφρενοι πανηγυρισμοί στις παραλίες τις Ιαπωνίας

ΦΩΤΟ REUTERS.

4 λεπτά οι καθυστερήσεις.

88′ Ο Ιναμότο στη θέση του Χασέμπε.

85′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΚΑΜΕΡΟΥΝ. Δυνατό σουτ του Μ’Μπιά που τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Καβασίμα.

82′ Δυνατό σουτ του Χασέμπε, απέκρουσε με δυσκολία ο Σουλεϊμανού.

82′ Ο Οκούμπο δίνει τη θέση του στον Γιανό.

75′ Τζέρεμι αντί Μακούν και Ν’ Τζιτάπ αντί του Τσουπο-Μοτίν.

72′ Κίτρινη κάρτα στον Ν’ Κουλού.

69′ Ο Οκαζάκι στη θέση του Ματσούι.

63′ Ο Ματίπ έδωσε τη θέση του στον Εμανά.

54′  Η Κεφαλιά του Γουεμπό περασε ψηλά πάνω από την εστία του Καβασίμα.

49′ Εκπληκτική προσπάθεια του Ετό, πάσα στον Τσούμπο – Μοτίν ο οποίος αστόχησε από πλεονεκτικότατη θέση. Η μεγαλύτερη ευκαιρία του Καμερούν.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. Το Καμερούν δεν έχει χάσει ποτέ σε πρεμιέρα του στο Μουντιάλ. Έχει μία νίκη και τέσσερις ισοπαλίες μέχρι τώρα.

Λήξη ημιχρόνου. Η Ιαπωνία προηγείται με 1-0, σε ένα πολύ κακό ματς.

39′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΑΠΩΝΙΑ. Ο Χόντα ανοίγει το σκορ. Τεράστιο κενό στην άμυνα του Καμερούν και ο Χόντα από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

38′ Επιτέλους ένα σουτ στην εστία. Ο Εγιόνγκ σούταρε αλλά ο Καβασίμα τον νίκησε.

Κακό ματς, χωρίς ευκαιρίες, με πολλές λάθος μεταβιβάσεις και από τις δύο πλευρές. Εδώ δεν είδαμε μπάλα από την Ολλανδία, περιμένουμε να δούμε από Ιάπωνες και Καμερουνέζους;

Στο πρώτο δεκάλεπτο το Καμερούν είαι αυτό που πιέζει χωρίς όμως να έχει καταφέρει να πλησιάσει με αξιώσεις την περιοχή του Καβασίμα.