Κάτω από έντονη βροχόπτωση διεξάγεται ο αγώνας
Κάτω από έντονη βροχόπτωση διεξάγεται ο αγώνας, ΦΩΤΟ REUTERS.

Τελικό αποτέλεσμα Ιταλία – Παραγουάη 1-1.

Λήξη του αγώνα. 1-1 Ιταλία – Παραγουάη.

83′ Καλό σουτ του Μοντολίβο, αντέδρασε σωστά ο Βιγιάρ.

Οι Παραγουανοί είχαν κάθε λόγο να γλεντούν μέχρι την ώρα που σκόραρε ο Ντε Ρόσι.

Στην Ασουνσιόν το γλέντι καλά κρατεί, ΦΩΤΟ REUTERS.

80′ Σουτ του Πέπε στην αγκαλιά του Βιγιάρ.

76′ Ο Όσκαρ Καρντόσο στη θέση του Λούκας Μπάριος.

72′ Ο Ντι Νατάλε στη θέση του Τζιλαρντίνο

70′ Κίτρινη κάρτα στον Καμορανέζι.

69′ O Σάντα Κρουζ στη θέση του Βάλντες.

ΦΩΤΟ REUTERS.

63′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ 1-1. Ο Ντε Ρόσι από κοντά ισοφαρίζει το ματς. Κόρνερ ο Πέπε, κακή έξοδος του Βιγιάρ και ο Ντε Ρόσι έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα.

62′ Κίτρινη κάρτα στον Κάσερες.

60′ Ο Τόρες δίνει τη θέση του στο Σαντάνα.

56′ Σαφώς καλύτερος ο ρυθμός στο δεύτερο μέρος. Σουτ του Μοντολίβο στην αγκαλιά του Βιγιάρ.

55′ Κι άλλο σουτ του Βέρα, μέσα από την περιοχή αυτή τη φορά, πέρασε άουτ.

52′ Μακρινό σουτ του Βέρα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Μαρκέτι.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

Αναγκαστική αλλαγή για την Ιταλία. Ο Μαρκέτι στη θέση του Μπουφόν!

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ. Η Παραγουάη προηγείται με 1-0 αν και η Ιταλία είχε τον απόλυτο έλεγχο του ρυθμού.

Ο Αλκαράτζ σημείωσε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Παραγουάης, ΦΩΤΟ REUTERS.

39′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΟΥΑΗ. Ο Αλκαράτζ με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Μπουφόν. Κόντρα στη ροή του αγώνα το γκολ αυτό.

22′ Άστοχο μακρινό αριστερό σουτ του Τόρες.

21′ Αδύναμο σουτ του Μοντολίβο στην αγκαλιά του Βίγιαρ.

10′ Κλασσικό ματς της Ιταλίας στα πρώτα λεπτά. Κατοχή μπάλας αλλά χωρίς βιαστικές ενέργειες. Η Παραγουάη περιμένει για την ώρα,