LIVE: Κέρκυρα – Αστέρας Τρίπολης 0-1

Σπουδαία νίκη πήρε ο Αστέρας Τρίπολης με το γκολ του Περόνε στο ματς που έριξε την αυλαία της 17ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

91′ Ο Κουρμπέλης στη θέση του Ράγιος.

87′ Ο Φραγκουλάκης αντί του Ντε Μπλάσις.

81′ Ο Βασιλόγιαννης στη θέση του Ηλιάδη.

78′ Ο Φορμίκα στη θέση του Ουσέρο.

78′ Η Κέρκυρα προσπαθεί να φτάσει στην ισοφάριση αλλά δεν μπορεί να ανοίξει την άμυνα του Αστέρα Τρίπολης.

57′ Ο Διαμαντόπουλος στη θέση του Τσοκάνη.

47′ Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Αγρίτης βγήκε τετ α τετ αλλά ο Φούλοπ τον νίκησε.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46′ Ο Πετρούσης αντί του Βενέτη.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

28′ Κι άλλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Ναβάρο από κοντά πλάσαρε αλλά ο Στρατηλάτης μπλόκαρε.

24′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ. Με απευθείας εκτέλεση φάουλ και αφού η μπάλα βρήκε στον Ηλιάδη, ο Περόνε σημείωσε το 7ο φετινό του τέρμα.

20′ Η μεγαλύτερη ευκαιρία στο ματς. Ο Περόνε έπιασε την κεφαλιά από πλεονεκτική θέση αλλά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.

8′ Νεό σουτ για τον Αστέρα Τρίπολης, αυτή τη φορά από τον Περόνε, ο Στρατηλάτης απέκρουσε.

6′ Σουτ του Πιπίνη, ο Στρατηλάτης μπλόκαρε.

Σέντρα στον αγώνα

Κέρκυρα (Άκης Μάντζιος): Στρατηλάτης, Μπουκουβάλας, Βενέτης (46′ Πετρούσης), Ηλιάδης (81′ Βασιλόγιαννης), Αγρίτης, Λεόν, Μοντέιρο, Τσουμάνης, Γιάντσης, Τσοκάνης (57′ Διαμαντόπουλος).

Αστέρας Τρίπολης (Σάκης Τσιώλης): Φούλοπ, Πιπίνης, Ουσέρο (78′ Φορμίκα), Περόνε, Ράγιος (91′ Κουρμπέλης), Τσαμπούρης, Αλβάρεζ, Σανκαρέ, Μπαρτολίνι, Ναβάρο, Ντε Μπλάσις (87′ Φραγκουλάκης).

Διαιτητής: Ζαχαριάδης