LIVE: Κλαμπ Μπριζ – ΠΑΟΚ

ΦΩΤΟ REUTERS.

Τελικό Κλαμπ Μπριζ – ΠΑΟΚ 1-1.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

90′ Τεράστια ευκαιρία του Φιλομένο, ο Στάινερ εντυπωσιακά έδιωξε.

90′ Ο Φιλομένο στη θέση του Σαλπιγγίδη.

90′ Σουτ του Βιεϊρίνια απέκρουσε ο Στάινεν.

90′ Ο Φωτάκης στη θέση του Ίβιτς.

84′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βάργκας πέρασε άουτ.

80′ Ο Βάργκας στη θέση του Νταλμά.

78′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ. Ο Μαλεζάς με κεφαλιά ισοφαρίζει.

76′ Ο Ελ Ζαρ έκανε όμορφη κίνηση μπήκε στην περιοχή αλλά δεν μπόρεσε να πλασάρει σωστά.

73′ O Eλ Ζαρ στη θέση του Παπάζογλου.

70′ Ο Κρέσιτς νίκησε τον Νταλμά σε τετ α τετ.

58′ ΓΚΟΛ για την Μπριζ. Ο Κουεμάχα από κοντά έβαλε μπροστά στο σκορ την Μπριζ.

53′ Ο Κρέσιτς ήταν σε ετοιμότητα στην απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νταλμά.

52′ Κίτρινη στον Σνάουτσνερ.

Σέντρα στον δεύτερο ημίχρονο

Στο άλλο ματς του ομίλου Ντιναμό Ζάγκρεμπ – Βιγιαρεάλ 1-0 (Ημίχρονο)

ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ.

45′ Πλασέ του Ίβιτς άουτ.

32′ Κίτρινη στον Σιμάες.

30′ Ο Παπάζογλου βρέθηκε σε καλή θέση έξω από την περιοχή αλλά το σουτ πέρασε ψηλά άουτ.

Στο άλλο ματς του ομίλου ο Ρουκάβινα σκόραρε και η Ντιναμό Ζάγκρεμπ προηγείται με 1-0 της Βιγιαρεάλ.

24′ Ο Σιμάες στη θέση του τραυματία Βερμιούλεν.

16′ Σέντρα του Λίνο, πλασέ ο Παπάζογλου αλλά η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό της Μπριζ και δεν πήγε προς την εστία.

15′ Το πρώτο σουτ του ΠΑΟΚ στο ματς. Ο Βιεϊρίνια με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα άουτ.

Ο ΠΑΟΚ δεν έχει ξεκινήσει καλά αφού δίνει χώρο στη Μπριζ και αυτή το εκμεταλλεύεται.

11′ ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΡΙΖ. Ο Πέρισιτς με μακρινό σουτ προσπάθησε να κρεμάσει τον Κρέσιτς αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

10′ Κίτρινη στον Βιτόλο.

2′ Τεράστια ευκαιρία για την Μπριζ. Μετά από κόρνερ η μπάλα πέρασε παράλληλα από την εστία και για λίγο δεν μπόρεσαν οι επιθετικοί των Βέλγων να τη σπρώξουν στα δίχτυα.

Έντονη βροχόπτωση στο γήπεδο.

Σέντρα στον αγώνα

Αρκετά είναι τα σύννεφα στον ουρανό του Βελγίου και δεν αποκλείεται ο αγώνας να διεξαχθεί υπό βροχή. Αυτό βέβαια δεν εμποδίζει τους οπαδούς του ΠΑΟΚ που έχουν ταξιδέψει μέχρι εκεί να κάνουν αισθητή την παρουσία τους αρκετή ώρα πριν τη σέντρα.

Ο Παύλος Δερμιτζάκης αποφάσισε να παίξει με τον Παπάζογλου στην κορυφή της επίθεσης αφήνοντας εκτός τον Φιλομένο. Από εκεί και πέρα δεν υπάρχει έκπληξη στο αρχικό σχήμα του δικεφάλου του βορρά.

Στο άλλο ματς κοντράρονται Ντιναμό Ζάγκρεμπ και Βιγιαρεάλ

Κλαμπ Μπριζ: Στάινεν, Όφκενς, Νταλμά (80′ Βάργκας), Ντιράρ, Ντονκ, Βερμούελεν (23′ Σιμάες), Γκεράερτς, Ζούνιορ Ντίαζ, Οντίντζα, Κουεμάχα, Πέρισιτς.

ΠΑΟΚ: Κρέσιτς, Πάμπλο Γκαρσία, Βιτόλο, Σαλπιγγίδης (90′ Φιλομένο), Μαλεζάς, Παπάζογλου (73′ Ελ Ζαρ), Κοντρέρας, Λίνο, Βιεϊρίνια, Ίβιτς (90′ Φωτάκης), Σνάουτσνερ.

Διαιτητής: Στέφαν Γιόχανσον