LIVE: Κροατία – Ελλάδα

Τελικό αποτέλεσμα: Κροατία – Ελλάδα 0-0

ΤΕΛΙΚΟ 0-0

90+3 Μεγάλη ευκαιρία για την Κροατία. Ο Εντουάρντο βρέθηκε μόνος του μετά την κεφαλιά του Πράνιτς, όμως σούταρε πάνω στα σώματα από τα δύο μέτρα.

90+2 Αλλαγή για την Ελλάδα. Ο Σεϊταρίδης στη θέση του Τοροσίδη.

89΄Ευκαιρία για την Κροατία. Ο Σηφάκης κάνει λάθος έξοδο μετά το κόρνερ και ο Εντουάρντο σε κενή εστία στέλνει την μπάλα άουτ.

86΄Δυνατό σουτ του Κράνιτσαρ, πάνω από τα δοκάρια.

79΄Κίτρινη κάρτα στον Παπασταθόπουλο.

72΄Αλλαγή για την Κροατία. Ο Εντουάρντο στη θέση του Όλιτς.

70΄Αλλαγή για την Ελλάδα. Ο Νίνης στη θέση του Καραγκούνη.

68΄Κίτρινη κάρτα στον Σρνα για μαρκάρισμα στον Τζαβέλλα.

63΄Μακρινό σουτ του Καραγκούνη, η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.

62΄Κίτρινη κάρτα στον Ράκιτιτς
για μαρκάρισμα στον Σαμαρά.

60΄Αλλαγή για την Ελλάδα.
Ο Γκέκας στη θέση του Σαλπιγγίδη που τραματίστηκε.

59΄Ευκαιρία για την Κροατία. Δυνατό σουτ του Ράκιτιτς έξω από την περιοχή, διώχνει σε υπερένταση ο Σηφάκης.

57΄Αλλαγή για την Κροατία. Ο Ράκιτιτς στη θέση του Βουκόγιεβιτς.

49΄Ακυρωθέν γκολ για την ελληνική ομάδα καθώς έχει υποδειχθεί σε θέση οφσάιντ ο Τοροσίδης.

48΄ Ο Γέλαβιτς σκοράρει όμως ακυρώνεται ως οφσάιντ.

46΄ Έναρξη β΄ ημιχρόνου. Αλλαγή για την Κροατία. Ο Γέλαβιτς στη θέση του Πέτριτς.

Ολοκληρώθηκε άλλη μία μία αναμέτρηση για τον ίδιο όμιλο. Η Λετονία έφυγε με τους τρεις βαθμούς από την Βαλέτα επικρατώντας της Μάλτας με 0-2.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ 0-0 (Η Εθνική ομάδα πετυχαίνει τον σκοπό της για την ώρα μετά από ένα κακό πρώτο 45λεπτο).

30΄Η ελληνική ομάδα έχει “υπνωτίσει” τους Κροάτες που έχουν να απειλήσουν από το πρώτο δεκάλεπτο.

22:00 Μόλις ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα η αναμέτρηση Γεωργία –  Ισραήλ για τον ίδιο όμιλο.

19΄Ευκαιρία για την Ελλάδα.
Ο Σαμαράς βρέθηκε απέναντι από τον Ρούνιε σε πλάγια θέση, όμως από το πλασέ που επιχείρησε η μπάλα πέρασε μόλις άουτ.

16΄Κίτρινη κάρτα στον Τοροσίδη για θέατρο.

15΄Παιχνίδι αναμονής από την ελληνική ομάδα που περιμένει στο μισό γήπεδο τους Κροάτες με πρόθεση να χτυπήσει στις αντεπιθέσεις.

8΄Απειλούν και πάλι οι Κροάτες με το σουτ του Κράνιτσαρ να κοντράρει στους αμυντικούς και την μπάλα να φεύγει δίπλα από το δεξί δοκάρι του Σηφάκη.

5΄ Η πρώτη καλή στιγμή είναι για την Κροατία
με τον Σηφάκη να πέφτει και να διώχνει το σουτ του Μόντριτς.

1΄Έναρξη αγώνα. Στη σέντρα η Ελλάδα.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΚΡΟΑΤΙΑ (Σλάβεν Μπίλιτς): Ρούνιε, Στρνιτς, Σίμουνιτς, Τσόρλουκα, Σρνα, Πράνιτς, Βουκόγιεβιτς, Μόντριτς, Ολιτς, Κράνιτσαρ, Πέτριτς

ΕΛΛΑΔΑ (Φερνάντο Σάντος): Σηφάκης, Βύντρα, Τζαβέλλας, Παπασταθόπουλος, Α. Παπαδόπουλος, Τζιόλης, Κατσουράνης, Τοροσίδης, Καραγκούνης, Σαμαράς, Σαλπιγγίδης

Διαιτητής: Κλάους Μπο Λάρσεν (Δανία)

Στον πάγκο για την Κροατία είναι οι: Πλετίκοσα, Ράκιτιτς, Εντουάρντο, Σίλντενφελντ, Ντουίμοβιτς, Ματζούκιτς, Γέλαβιτς.

Οι αναπληρωματικοί του Φερνάντο Σάντος είναι οι εξής: Τζόρβας, Σεϊταρίδης, Κονέ, Μήτρογλου, Καφές, Γκέκας, Νίνης.

21:29 Ο Εθνικός Ύμνος της Κροατίας.

21:27 Έντονες αποδοκιμασίες των Κροατών κατά την ανάκρουση του Εθνικού Ύμνου της Έλλαδας.