LIVE: Λάρισα – Ατρόμητος

ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Τελικό αποτέλεσμα Λάρισα – Ατρόμητος 1-0.

Λήξη του αγώνα.

92′ Κίτρινη στον Μετίν

84′ Ο Μετίν σούταρε αλλά ο Μιαηλίδης απέκρουσε σε κόρνερ.

77′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΡΙΣΑ. Ο Κουζέν εκμεταλλεύτηκε το λάθος στην άμυνα του Ατρομήτου και άνοιξε από κοντά το σκορ.

72′ Ο Ίμπραημ Ταλ στη θέση του Ταυλαρίδη

70′ Κίτρινη κάρτα στον Ταυλαρίδη.

66′ Ο Κανόμπιο στη θέση του Μακίνουα.

60′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Καμαρά έτρεξε όλο το γήπεδο έφτασε απέναντι στον Βέρα, αλλά το σουτ του πέρασε άουτ.

58′ Ο Καραλής στη θέση του Καραγκούνη.

57′ Ο Κουζέν στη θέση του τραυματία Μπλάζεκ.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ.

Αποβλήθηκε ο βοηθός του Παπακώστα, Γιάννης Κατσάρας.

45′ Ο Μακίνουα μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά έκανε το διαώνιο σουτ το οποίο πέρασε άουτ.

44′ Σουτ του Ρομέου, έδιωξε εύκολα ο Μιχαηλίδης.

41′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Καμαρά μπήκε στην περιοχή της Λάρισας αλλά ο Βέρα με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε την μπάλα.

31′ Μακρινό σουτ του Νεμπεγλέρα, πέρασε άουτ.

30′ Κίτρινη κάρτα στον Νταμπίζα.

19′ Καλό σουτ του Μπλάζεκ με το αριστερό λίγο άουτ.

16′ Κίτρινη κάρτα στον Περόνε.

14′ Φάουλ του Μετίν πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Μιχαηλίδη.

13′ Κίτρινη κάρτα στον Μπαζίνσκι.

1′ Ο Καμαρά από δεξιά μπήκε στην περιοχή και ο Βέρα έδιωξε.

Σέντρα του αγώνα.

Έντονα συγκινησιακή η ατμόσφαιρα στο Αλκαζάρ για το χαμό του Παναγιώτη Μπαχράμη.

Με δεκαπεντάλεπτη καθυστέρηση θα ξεκινήσει το ματς όπως και όλα της πρώτης αγωνιστικής μετά από απόφαση του ΠΣΑΠ.

Λάρισα: Βέρα, Βενετίδης, Νταμπίζας, Ταυλαρίδης (72′ Ταλ), Μετίν, Ρομέου, Βελάσκο, Πούρι, Ιγκλέσιας, Μακινουά, Μπλάζεκ (57′ Κουζέν).

Ατρόμητος: Μιχαηλίδης, Νάστος, Μελισσάς, Μπαζίνσκι, Σάμπου, Νεμπεγλέρας, Καμαρά, Περόνε. Φαβάλι, Σαρμιέντο, Καραγκούνης (58′ Καραλής).

Διαιτητές: Κάκος