Ο Φορλάν ανοίγει το σκορ
Ο Φορλάν ανοίγει το σκορ, ΦΩΤΟ REUTERS.

Τελικό αποτέλεσμα Ν. Αφρική – Ουρουγουάη 0-3.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

90+5′ Ο Αλβάρο Περέιρα κάνει το 0-3.

90′ Ο Γκαργκάνο στη θέση του Πέρεζ.

89′ Ο Καβάνι δίνει τη θέση του στον Φερνάντες.

86′ Σουτ του Καβάνι στην αγκαλιά του Τζόσεφ.

Οι Νοτιοαφρικανοί φίλαθλοι αποχωρούν από το γήπεδο.

80′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ. Ο Φορλάν ευστοχεί στο πέναλτι και σιγουρεύει τη νίκη της Ουρουγουάης.

79′ Αλλαγή για την Ν. Αφρική. Ο τερματοφύλακας Τζόσεφ παίρνει τη θέση του Πίεναρ.

Η φάση της ανατροπής, ΦΩΤΟ REUTERS.

76′ Πέναλτι για την Ουρουγουάη. Σε ανατροπή του Σουάρες από τον Κούνε. Κόκκινη κάρτα στον τερματοφύλακα της Ν. Αφρικής.

71′ Ο Αλβάρο Φερντάντες στη θέση του τραυματία Φούτσιλε.

69′
Ο Μοντίσε σούταρε με τον Μουσλέρα να μπλοκάρει σταθερά τη μπάλα.

66′ Πολύ καλή κεφαλιά του Εμφέλα, αλλά ο Μουσλέρα πρόλαβε τελευταία στιγμή και έκλεψε τη μπουκιά από το στόμα του Νοτιοαφρικανού.

57′ Ο Μορίρι στη θέση του Λετσολονιάνε

48′ Σέντρα του Σουάρες, προβολή του Καβάνι από την καρδιά της περιοχής αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. Σπουδαία ευκαιρία για την Ουρουγουάη που θα μπορούσε να κλειδώσει το ματς.

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

Ημίχρονο 0-1. Καλύτερη η Ουρουγουάη δικαίως προηγείται με το “τυχερό” γκολ του Φορλάν. Η Ν. Αφρική δεν μπόρεσε να απειλήσει ουσιαστικά.

43′ Κίτρινη κάρτα στον Ντιγκατσόι. Χάνει το ματς κόντρα στη Γαλλία.

40′ Κεφαλιά από τον Εμφέλα πέρασε άουτ.

33′ Ο Σουάρες από πλεονεκτική θέση σούταρε δυνατά αλλά βρήκε την εξωτερική πλευρά των διχτύων.

ΦΩΤΟ REUTERS.

24′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ. Σουτ του Φορλάν που δεν άφησε κανένα περιθώριο στον Κούνε. Η μπάλα κόντραρε πριν καταλήξει στο βάθος της εστίας της Νοτίου Αφρικής.

23′ Σουτ του Σουάρεζ στα χέρια του Κούνε.

Ισορροπημένο ματς στα πρώτα 15 λεπτά. Οι δύο ομάδες προσπαθούν κυρίως με μακρινά σουτ να απειλήσουν τους δύο τερματοφύλακες χωρίς να τα έχουν καταφέρει.

6′ Κίτρινη κάρτα στον Πίεναρ.