Παρασκευή, 29 Μαρ.

LIVE: Ολλανδία – Σλοβακία

ΦΩΤΟ REUTERS

Η αήττητη, Ολλανδία απέναντι στην έκπληξη του Μουντιάλ, Σλοβακία. Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης (2-1) για την φάση των “16”.

90+4′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΛΟΒΑΚΙΑ. Ο Βίτεκ με το τέταρτο προσωπικό του τέρμα στη διοργάνωση πέτυχε το γκολ της τιμής για την Σλοβακία.

90+3′ Πέναλτι για την Σλοβακία. Ο Στεκέλενμπουργκ ανέτρεψε τον Βίτεκ και πήρε κίτρινη κάρτα.

90+1′ Δυνατό σουτ του Αφελάι άουτ.

90′ Ο Αφελάι στη θέση του Σνάιντερ.

87′ Γιακούμπκο και Σαπάρα στη θέση των Χάμσικ, Ζάμπαβνικ.

86′ Σουτ του Ελία στην αγκαλιά του Μούχα.

85′ Κίτρινη κάρτα στον Σκρτελ για διαμαρτυρία.

84′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΛΑΝΔΙΑ. Ο Κούιτ πέρασε τον Μούχα, πάσαρε στον Σνάιντερ ο οποίος δεν είχε πρόβλημα να σφραγίσει τη νίκη της ομάδας του.

80′ Ο Χούντελαρ στη θέση του Φαν Πέρσι.

78′ Ο Βίτεκ χάνει ακόμη μία μεγαλη ευκαιρία. από πλεονεκτική θέση, απέναντι στον Στεκέλενμπουργκ έστειλε τη μπάλα πάνω από την εστία.

73′ Δυνατό σουτ του Κούιτ έξω από την περιοχή, έδιωξε ο Μούχα.

72′ Κίτρνη κάρτα στον Κόπιουνεκ για σκληρό φάουλ πάνω στον Ελία.

71′ Ο Ελία στη θέση του Ρόμπεν. Ο Κόπιουνεκ (σκόρερ του τρίτου γκολ της Σλοβακίας στο ματς κόντρα στην Ιταλία) στη θέση του Γιέντριτσεκ.

69΄ Κεφαλιά Κούιτ άουτ.

67′ Κι άλλη μεγάλη ευκαιρία για τους Σλοβάκους. Ο Βίτεκ αυτή τη φορά, φάτσα με την εστία δεν μπόρεσε να νικήσει τον τερματοφύλακα της Ολλανδίας.

66′ Μεγάλη ευκαιρία για την Σλοβακία. Ο Στοχ από πλεονεκτική θέση σούταρε δυνατά αλλά ο Στεκέλενμπουργκ έδιωξε εντυπωσιακά.

63′ Σουτ του Κούτσκα, απέκρουσε ο Στεκέλενμπουργκ.

50′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ολλανδία. Ο Ρόμπεν μπήκε από τα αριστερά πάσαρε στον Σνάιντερ ο οποίος από πλεονεκτική θέση νικήθηκε από τον Μούχα.

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

44′ Σέντρα Φαν Μπόμελ, προβολή του Φαν Πέρσι, άουτ.

40′ Κίτρινη κάρτα στον Κούτσκα.

Πέντε παίκτες της Ολλανδίας που αγωνίζονται αυτή τη στιγμή έχουν κίτρινη κάρτα και με άλλη μία θα χάσουν το επόμενο ματς του Μουντιάλ. Φαν Ντερ Βιλ, Φαν Μπρόνχοστ, Κούιτ, Ντε Γιονγκ, Φαν Πέρσι. Ο Ρόμπεν που πήρε ήδη κάρτα δεν είχε άλλη.

ΦΩΤΟ REUTERS.

31′ Κίτρινη κάρτα στον Ρόμπεν.

Οι Ολλανδοί κυριαρχούν στο γήπεδο, έχουν την κατοχή της μπάλας και δεν κινδυνεύουν από τους Σλοβάκους που αδυνατούν να ελέγξουν το κέντρο.

18′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΛΑΝΔΙΑ.. Ο Άριεν Ρόμπεν με ατομική προσπάθεια έφτασε έξω από την περιοχή και με αριστερό σουτ άνοιξε το σκορ.

11′ Πλασέ του Σνάιντερ στην αγκαλιά του Μούχα.

7′ Κεφαλιά Φαν Πέρσι, κόντραρε και πέρασε κόρνερ.

6′ Καλό αριστερό σουτ του Χάμσικ, λίγο άουτ.

5′ Σουτ του Σνάιντερ, ψηλά πάνω από την εστία των Σλοβάκων.

2΄Ευκαιρία για την Σλοβακία με το μακρινό σουτ του Γέντρικσεν να φεύγει λίγο πάνω από τα δοκάρια.