LIVE: Πανσερραϊκός – Ολυμπιακός

ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Ένας κακός Ολυμπιακός κατάφερε να πάρει τη νίκη κόντρα στον Πανσερραϊκό χάρη στο γκολ του Πάντελιτς στο 32′. Στους έξι βαθμούς οι ερυθρόλευκοι. Μικροεπεισόδια πριν τον αγώνα.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

4 λεπτά οι καθυστερήσεις.

90′ Ο Μπέλιτς από καλή θέση αστόχησε απελπιστικά.

86′ Ωραίο φάουλ ο Ιμπαγάσα, ο Ρόμενταλ στην κίνηση δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

84′ Ο Ιμπαγάσα στη θέση του Φουστέρ.

83′ Ο Μήτρογλου έχασε σημαντική ευκαιρία. Ο Ρόμενταλ σέντραρε, ο Φουστέρ με κεφαλιά πάσαρε στον επιθετικό του Ολυμπιακού ο οποίος δεν μπόρεσε από κοντά να σκοράρει.

81′ Πολύ κακό σουτ του Ντουντού από καλή θέση.

75′ Ο Τάντιτς στη θέση του Λεοζίνιο.

74′ Ο Νικοπολίδης βρίσκεται στο έδαφος, αφού δέχτηκε αντικείμενο από την εξέδρα. Ο αρχηγός του Ολυμπιακού σηκώθηκε και χειροκρότησε ειρωνικά τον κόσμο. Ο Σιδηρόπουλος του έδειξε κίτρινη κάρτα.

71′ ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό. Εξαιρετικό σουτ του Φουστέρ το οποίο σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Ράντμαν.

71′ Ο Ρόμενταλ προσπάθησε από πολύ πλάγια να σκοράρει αλλά η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ,

70′ Ο Ρόμενταλ στη θέση του Φετφατζίδη.

65′ Ο Λεοζίνιο εκτέλεσε το φάουλ από τα δεξιά, ο Γεωργιάδης βρέθηκε στην καρδιά της περιοχής αλλά αιφνιδιάστηκε και δεν μπόρεσε να ολοκληρώσει την προσπάθεια του.

64′ Κίτρινη στον Χολέμπας.

60′ Ο Μήτρογλου στη θέση του Πάντελιτς.

59′ Ο Γεωργιάδης μπήκε στην περιοχή έκανε το γύρισμα και η μπάλα βρήκε στο χέρι του Τοροσίδη με το οποίο στηριζόταν ο παίκτης του Ολυμπιακού.

Ο Πανσερραϊκός έχει ανεβάσει την απόδοση του και πιέζει τον Ολυμπιακό.

55′ Μακρινό φάουλ του Αμπουμπακάρι, ο Νικοπολίδης μπερδεύτηκε αλλά απέκρουσε με δυσκολία.

51′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Πάντελιτς γύρισε στον Φουστέρ ο οποίος από καλή θέση έστειλε τη μπάλα άουτ.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

Ο Ολυμπιακός χωρίς να πιάσει σπουδαία απόδοση προηγείται στο ημίχρονο χάρη στο γκολ του Πάντελιτς. Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι στη φάση του 8ου λεπτού, ενώ πριν το γκολ των ερυθρόλευκων υπήρχε πάικτης του Πανσερραϊκού στο έδαφος και οι συμπαίκτες του ζήτησαν η μπάλα να βγει εκτός.

Το γκολ του Πάντελιτς

Τέλος του πρώτου μέρους.

44′ Τετ α τετ του Πάντελιτς με τον Ράντμαν, ο Σέρβος δεν μπόρεσε να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του.

41′ Ωραία προσπάθεια του Φετφατζίδη, βρέθηκε μέσα στην περιοχή αλλά το πλασέ του δεν ήταν καλό.

40′ Κεφαλιά του Πάμπλο Άμο άουτ.

39′ Κεφαλιά του Ριέρα πέρασε άουτ.

32′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό. Ο Πάντελιτς βρέθηκε απέναντι στον Ράντμαν, τον πέρασε και άνοιξε το σκορ.

23′ Η πρώτη ευκαιρία του Ολυμπιακού. Ο Ριέρα με αριστερό σουτ σημάδεψε τη γωνία του Ράντμαν, ο οποίος αντέδρασε σωστά.

Ο Ολυμπιακός έχει την κατοχή της μπάλας αλλά δεν μπορεί να φτάσει με αξιώσεις στην εστία του Ράντμαν.

10′ Κίτρινη κάρτα στον Λεοζίνιο.

5′ Ο Αμπουμπακάρι βρέθηκε στο έδαφος μέσα στην περιοχή και οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι.

Σέντρα στον αγώνα

Ο Ολυμπιακός αναζητεί την πρώτη του εκτός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα κόντρα στις Σέρρες που ακόμη δεν έχουν πάρει βαθμό.

Ο Βαλβέρδε άφησε εκτός τον Ιμπαγάσα και επέλεξε δίδυμο στα χαφ τους Ουρτάδο, Ντουντού ενώ στην ενδεκάδα ξεκινάνε οι Φουστέρ, Φετφατζίδης αντί των Μιραλάς, Ρόμενταλ.

Πανσερραϊκός: Ράντμαν, Γαλανόπουλος, Παντελιάδης, Αμπουμπακάρι, Άμο, Κάστρο, Γεωργιάδης, Μπέλιτς, Βρούτσινα, Μαβένε, Λεοζίνιο (75′ Τάντιτς)

Ολυμπιακός: Νικοπολίδης, Χολέμπας, Τοροσίδης Αβρ. Παπαδόπουλος, Μέλμπεργκ, Ντουντού, Ουρτάδο, Φουστέρ (84′ Ιμπαγάσα), Φετφατζίδης (70′ Ρόμενταλ), Ριέρα, Πάντελιτς (60′ Μήτρογλου).

Διαιτητής: Σιδηρόπουλος