Παρασκευή, 29 Μαρ.

LIVE: ΠΑΟΚ – ΑΕΚ 1-0

Οι δυο “δικέφαλοι” τίθενται αντιμέτωποι, στο ντέρμπι της 7ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Παρακολουθήστε LINE από το NewsIt την αναμέτρηση από την Τούμπα

69′ Κίτρινη κάρτα στον Λόρενς για θέατρο (έπεσε να πάρει πέναλτι). Αποβολή με δεύτερη κίτρινη. Μένει με δέκα ο ΠΑΟΚ

67′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σταφυλίδης στη θέση του Λίνο

66′ Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Οι Παυλής και Φουρτάδο στις θέσεις των Φούντα και Κατίδη

65′ Κίτρινη κάρτα στον Λόρενς

60′ Νέα φάση από τον ΠΑΟΚ, πάλι φτιαγμένη από τον Έτο. Σέντρα από τα δεξιά, ο Σαλπιγγίδης έπιασε ανενόχλητος το ψαλιδάκι, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Αραμπατζή

Ο Λίνεν φαίνεται να ετοιμάζει τον Φουρτάδο

56′ Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Ο Φούντας βρήκε χώρο και έπιασε δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, αλλά είδε την μπάλα να φεύγει λίγο πάνω από το δεξί “Γ” του Χακόμπο

53′ Κίτρινη κάρτα στον Κοντοέ

51′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-0. Σέντρα από τα δεξιά, ο Αθανασιάδης έπιασε γυριστή κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι και άνοιξε το σκορ. Η πρώτη φάση του ΠΑΟΚ στο παιχνίδι.

49′ Μακρινό σουτ του Φέτση, η μπάλα έφυγε πολύ ψηλά άουτ

Έναρξη του δεύτερου μέρους

Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σαλπιγγίδης στη θέση του Ρομπέρ

ΗΜΙΧΡΟΝΟ (Ο κόσμος του ΠΑΟΚ αποδοκίμασε για το κακό θέαμα)

45′ +1′ Κόρνερ για την ΑΕΚ, με τον Κατίδη να εκμεταλλεύεται την αδράνεια της άμυνας του ΠΑΟΚ

74% κατοχή της μπάλας για τον ΠΑΟΚ που όμως δεν μπορεί να βρει εύκολα διαδρόμους στην περιοχή της ΑΕΚ

Διαμαρτυρίες των παικτών του ΠΑΟΚ για τις πολλές καθυστερήσεις της ΑΕΚ.

38′ Σέντρα του Έτο από τα δεξιά, ο Αθανασιάδης βρηκε ελάχιστα την μπάλα με το κεφάλι και έτσι η ευκαιρία χάθηκε

Έχει σηκωθεί για ζέσταμα ο Σαλπιγγίδης και αποθεώνεται από τον κόσμο του ΠΑΟΚ

33′ Σέντρα του Λαγού από τα δεξιά, η μπάλα πήρε πορεία προς τα δίχτυα, αναγκάζοντας τον Χακόμπο να διώξει σε κόρνερ

27′ Χωρίς φάσεις το ματς, με τον ΠΑΟΚ να μην μπορεί να σπάσει τη συμπαγή άμυνα της ΑΕΚ

23′ Μετά από πάσα του Φωτάκη, ο Έτο μπήκε από τα δεξιά στην περιοχή της ΑΕΚ, έκανε το γύρισμα στον Αθανασιάδη, που δεν μπόρεσε να βάλει το πόδι του για να σουτάρει

Η ΑΕΚ πάτησε περιοχή με τον Φούντα μετά από 15 λεπτά αγώνα!

Σαφώς αμυντικός ο προσανατολισμός της ΑΕΚ. Δεν αφήνει τον ΠΑΟΚ να πλησιάσει εύκολα την περιοχή του Αραμπατζή

Με κοστούμι στα επίσημα ο τιμωρημένος Γιώργος Δώνης.