LIVE: ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός

ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 1-0 του Ολυμπιακού και πήρε προβάδισμα τριών βαθμών στη μάχη των πλέι οφ. Το χρυσό γκολ ο Ζλάταν Μουσλίμοβιτς.

Λήξη του αγώνα.

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

85′ Ο Παπάζογλου στη θέση του Φιλομένο

84′ Ο Γιάννης Παπαδόπουλος στη θέση του Λεονάρντο

82′ Κίτρινη στον Τοροσίδη

80′ Κίτρινη στον Λίνο

77′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Φωτάκης στη θέση του Μουσλίμοβιτς.

74′ Κίτρινη κάρτα στον Ζεβλάκοφ.

64′ Κεφαλιά τουΤοροσίδη πάνω από την εστία του Χαλκιά.

61′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μήτρογλου στη θέση του Μαρέσκα.

59′ Φωνάζουν για πέναλτι οι παίκτες του ΠΑΟΚ και έχουν δίκαιο όπως φαίνεται στο ριπλέι. Ο Φιλομένο έκανε τη σέντρα και ο Μέλμπεργκ άπλωσε το χέρι σταματώντας τη μπάλα.

52′ Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ. Ο Βιεϊρίνια τσίμπησε τη μπάλα, αλλά αυτή χτύπησε στο αριστερό δοκάρι του εξουδετερωμένου Νικοπολίδη.

50′ Ο Μαλεζάς στη θέση του Σαβίνι

Έχει πρόβλημα ο Σαβίνι, ετοιμάζεται ο Μαλεζάς.

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

Λήξη ημιχρόνου. Ένα λάθος του Νικοπολίδη, επέτρεψε στον Μουσλίμοβιτς να ανοίξει το σκορ σε ένα ματς που έχει πολύ καλό ρυθμό και πολλές ευκαιρίες. Και οι δύο θα μπορούσαν να σκοράρουν σε αρκετές περιπτώσεις.

45′ Σουτ του Βιεϊρίνια δίπλα από την εστία του Νικοπολίδη

38′ Κίτρινη στον Σορλέν.

37′ Κι άλλη μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Τοροσίδης μπήκε από τα αριστερά, έκανε το σουτ αλλά αστόχησε.

36′ Δυνατό σουτ του Φιλομένο, η μπάλα πέρασε δίπλα από την εστία του Ολυμπιακού.

35′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Μουσλίμοβιτς βγήκε απέναντι στον Νικοπολίδη, αρχικά πιέστηκε από τον Ζεβλάκοφ και στη συνέχεια δεν μπόρεσε να σκοράρει.

34′ Μεγάλη ευκαιρία του Ολυμπιακού. Ο Λούα Λούα έκανε τη σέντρα, ο Ντάρμπισιρ από καλή θέση πήρε την κεφαλιά αλλά έστειλε τη μπάλα στην αγκαλιά του Χαλκιά.

29′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο φιλομένο έβγαλε μόνο του τον Μουσλίμοβιτς, ο οποίος από καλή θέση αστόχησε.

25′ Σέντρα σουτ του Λίνο, έδιωξε ο Νικοπολίδης.

15′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Λούα Λούα μπήκε από τα δεξιά, σούταρε αλλά ο Χαλκιάς ήταν σε ετοιμότητα.

14′ Δυνατό σου του Φιλομένο, έδιωξε ο Νικοπολίδης.

Με σουτ - κεραυνό ο Μουσλίμοβιτς δίνει το προβάδισμα στον ΠΑΟΚ, ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

11′ ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ. Ο Μουσλίμοβιτς με εξαιρετικό σουτ μετά το λάθος του Νικοπολίδη ανοίγει το σκορ.

7′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ντάρμπισιρ βγήκε απέναντι στον Χαλκιά, αλλά το πλασέ του ήταν άστοχο.

6′ Μακρινό σουτ του Σορλέν, εύκολα ο Νικοπολίδης.

Σέντρα στον αγώνα.

Ενός λεπτού σιγής για τους 3 νεκρούς από τη μολότοφ που έπεσε στην τράπεζα Μαρφιν, την Τετάρτη στην Αθήνα.

Κατάμεστη η Τούμπα, εκπληκτική ατμόσφαιρα από τους φίλους του ΠΑΟΚ.

Οι ενδεκάδες των ομάδων

ΠΑΟΚ: Χαλκιάς, Γκαρσία, Βιτόλο, Τσιρίλο, Σορλέν, Μουσλίμοβιτς (77′ Φωτάκης), Κοντρέρας, Λίνο, Βιεϊρίνια, Φιλομένο (85′ Παπάζογλου), Σαβίνι (50′ Μαλεζάς).

Ολυμπιακός: Νικοπολίδης, Μέλμπεργκ, Όσκαρ, Ντάρμπισιρ, Ζεβλάκοφ, Ραούλ Μπράβο, Παπαδόπουλος Αβράαμ, Λεονάρντο (Γ. Παπαδόπουλος), Μαρέσκα (61′ Μήτρογλου), Λούα Λούα, Τορισίδης