LIVE: Βραζιλία – Ακτή Ελεφαντοστού

ΦΩΤΟ REUTERS.

Τελικό αποτέλεσμα Βραζιλία – Ακτή Ελεφαντοστού 3-1.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

90′ Ο Ραμίρεζ στη θέση του Ρομπίνιο.

88′ ΑΠΟΒΟΛΗ για τον Κακά με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

87′ Χαμός στο γήπεδο όλοι οι παίκτες ένα κουβάρι. Ο Κακά χτύπησε εκτός φάσης τον Κεϊτά ο οποίος πάντως
έπεσε σαν να τον χτύπησε ηλεκτρικό ρεύμα.

85΄ Νεύρα στο γήπεδο με τους παίκτες των δύο ομάδων να ανταλλάσσουν γαλλικά. Κίτρινη στον Κακά. Οι βραζιλιάνοι δικαίως διαμαρτύρονται αφού οι άντιπαλοι τους ρίχνουν πολύ ξύλο μετά το 60′. Κίτρινη και στον Τιοτέ.

79′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΤΗ ΕΛΕΦΑΝΤΟΣΤΟΥ. Ο Ντρογκμπά με κεφαλιά μειώνει για την Ακτή μετά από σέντρα του Γιάγια Τουρέ.

75′ Κίτρινη κάρτα στον Κεϊτά.

72′ δυνατό σουτ του Ρομαρίκ έδιωξε ο Ζούλιο Σέζαρ.

72′ Ο Ρομαρίκ στη θέση του Εμπουέ.

70′ Δυνατό σουτ του Μαϊκόν πέρασε άουτ.

68′ Ο Κεϊτά στη θέση του Καλού.

67′ Ο Ελάνο τραυματίστηκε και ο Ντάνι Άλβες μπήκε στο γήπεδο.

62′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΡΑΖΙΛΙΑ. Πάρτι έχουν στήσει οι Βραζιλιάνοι. Σέντρα από τον Κακά με τον Ελάνο να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

62′ Οι Βραζιλιάνοι έκρυψαν την μπάλα, όμως ο Κακά από καλή θέση δεν μπόρεσε να νικήσει τον Μπαρί.

60′ Δυνατό σουτ του Ελάνο πέρασε άουτ.

54′ Ο Ζερβίνιο στη θέση του Ντιντάν.

54′ Κεφαλιά του Ντρογκμπά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. Η μεγαλύτερη φάση της Ακτής Ελεφαντοστού στο ματς.

51′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΡΑΖΙΛΙΑ. Ο Λουίς Φαμπιάνο σημείωσε το πιο ωραίο γκολ στο Μουντιάλ. Πέρασε με εκπληκτικές τρίπλες τρεις αντιπάλους και έγραψε το 2-0. Ο επιθετικός της Σεβίλης χρησιμοποίησε και το χέρι στο κοντρόλ αλλά ο διαιτητής μάλλον έμεινε αποσβολωμένος με τις χορευτικές κινήσεις του Φαμπιάνο και δεν σφύριξε τίποτα.

Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ. Η Βραζιλία προηγείται με 1-0 της Ακτής Ελεφαντοστού. Δυστυχώς ένα ακόμη κακό παιχνίδι στο Μουντιάλ. Ένα ματς σκοπιμότητας και από τις δύο ομάδες, με την Βραζιλία να είναι πιο τυχερή αφού στην πρώτη της ουσιαστικά ευκαιρία σημείωσε το γκολ.

41′ Δυνατό σουτ του Εμπουε πέρασε άουτ.

38′ Σουτ του Ντιντάν εύκολα ο Ζούλιο Σέζαρ.

31′ Κίτρινη κάρτα στον Τιενέ.

25′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΡΑΖΙΛΙΑ. Ο Λουίς Φαμπιάνο άνοιξε λογαριασμό στο Παγκόσμιο κύπελλο της Νοτίου Αφρικής. Εξαιρετική κίνηση του Φαμπιάνο στην περιοχή, δυνατό σουτ που δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Μπαρί.

19′ Δυνατό σουτ του Ρομπίνιο με το αριστερό, πολύ άστοχο.

Ματς κέντρου μέχρι στιγμής με την Ακτή Ελεφαντοστού να έχει περισσότερο τη μπάλα στα πόδια της αλλά χωρίς να μπορεί να γίνει απειλητική.

Η Βραζιλία είναι η μοναδική ομάδα στο Μουντιάλ που και στους δύο αγώνες της οι 11 που παίζουν, έχουν νούμερα στη φανέλα από το 1 μέχρι το 11.

1′ Μακρινό σουτ του Κακά πέρασε πάνω από την εστία του Μπάρι.

Σέντρα στον αγώνα.

Όλα έτοιμα για το μεγάλο ματς. Κανονικά ο Ντρογκμπά στην ενδεκάδα της Ακτής Ελεφαντοστού. Η Βραζιλία θα αγωνιστεί με τους 11 που νίκησαν την Κορέα.

Γήπεδο: Soccer City (Γιοχάνεσμπουργκ)

Βραζιλία: Ζούλιο Σέζαρ, Μαϊκόν, Λούσιο, Ζουάν. Μπαστός, Φελίπε Μέλο, Ζιλμπέρτο Σίλβα, Ελάνο (67′ Ντάνι Άλβες), Κακά, Ρομπίνιο (90′ Ραμίρεζ), Λουίς Φαμπιάνο.

Ακτή Ελεφαντοστού: Μπαρί, Κόλο Τουρέ, Ζοκορά, Καλού (68′ Κεϊτά), Τιοτέ, Ντρογκμπά, Ντιντάν (54′ Ζερβίνιο), Τιενέ, Γιάγια Τουρέ, Ντεμέλ, Έμπουε (72΄Ρομαρίκ).

Διαιτητής: Στεφάν Λανού (Γάλλος)