LIVE:Σούπερ Λίγκ

Τελικά: ΑΕΚ-Αστ.Τρίπολης(2-0), ΠΑΟΚ-Εργοτέλης(4-1), Καβάλα-Πανιώνιος(1-1) και Ατρόμητος-Πανθρακικός(3-1), για την 30η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ. Επεισόδια στο ΟΑΚΑ.

ΑΕΚ-Αστ.Τρίπολης

AEK-Aστ.Τρίπολης 2-0: Ο Καφές διαμορφώνει το τέλικό 2-0 στο 111ο λεπτό
Επεισόδια στο Ολυμπιακό Στάδιο-Οπαδοί της ΑΕΚ έφυγαν από το “πέταλο”, κατευθύνθηκαν στα επίσημα και τον Στ.Αδαμίδη και τον αποδοκίμασαν. Έσπασαν τα κυγκλιδώματα και υπήρξαν συμπλοκές με την αστυνομία. Ο αγώνας διεκόπη στο 57ο λεπτό για 8 λεπτά. Η κατάσταση παραμένει έκρυθμη.
ΑΕΚ-Αστ.Τρίπολης 1-0: Στο 65ο λεπτό, ο Νάτσο Σκόκο αποδοκιμάζεται έντονα από τους οπαδούς της ΑΕΚ τη στιγμή που παίρνει τη θέση του Μαντούκα. Μερίδα της εξέδρας του ζήτησε να φύγει από την “ένωση”.
ΑΕΚ-Αστ.Τρίπολης 1-0: Στο 47ο λεπτό, ο Τζεμπούρ ανοίγει το σκορ στο Ολυμπιακό Στάδιο, μετά από την ιδανική πάσα του Νέμεθ
ΗΜΙΧΡΟΝΟ
ΑΕΚ-Αστ.Τρίπολης 0-0:
Στο 12ο λεπτό, έξοχος συνδυασμό των Νέμεθ και Μαντούκα, ο Ούγγρος κάνει το πλασέ αλλά καταλήγει λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι
ΑΕΚ-Αστ.Τρίπολης 0-0: Στο 8ο λεπτό, ευκαιρία για την ΑΕΚ με την κεφαλιά του Τζεμπούρ. Πέρασε λίγο πάνω από την εστία του Ντεγκρά

ΑΕΚ (Μπάγεβιτς):
Αραμπατζής, Λαγός, Γεωργέας, Μανωλάς Μαϊστόροβιτς, Μάκος, Γκέντσογλου, Λεονάρντο, Μαντούκα, Νέμεθ, Τζεμπούρ.
Αστέρας (Βλάχος): Ντεγκρά, Αργυρόπουλος, Ουριμπάρι, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Λαδάκης, Καρντόσο, Ρίος, Ουντότζι, Εντέρ, Τσέζαρεκ.

ΠΑΟΚ-Εργοτέλης

ΠΑΟΚ-Εργοτέλης 4-1: Στο 46ο λεπτό, μείωσε για τους φιλοξενουμενους ο Χρυσοφάκης
ΠΑΟΚ-Εργοτέλης 4-0: Στο 27ο λεπτό, ο Παπάζογλου με πλασέ κάνει το 4-0, έπειτα από την πάσα του Σαβίνι
ΠΑΟΚ-Εργοτέλης 3-0: Στο 16ο λεπτό, ο Τσιρίλο κάνει το 3-0 με πλασέ, μετά την εκτέλεση φάουλ του Βιερίνια
ΠΑΟΚ-Εργοτέλης 2-0: Στο 10ο λεπτό, ο Μουσλίμοβιτς διπλάσιάζει τα γκόλ του “Δικεφάλου του βορρά”
ΠΑΟΚ-Εργοτέλης 1-0: Στο 2ο λεπτό, ο Σορλέν ανοίγει το σκορ για τον ΠΑΟΚ

ΠΑΟΚ (Φερνάντο Σάντος):
Χαλκιάς, Αραμπατζής, Γκαρσία, Βιτόλο, Τσιρίλο, Σορλέν, Μουσλίμοβιτς, Παπάζογλου, Λίνο, Βιεϊρίνια, Σαβίνι

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νίκος Καραγεωργίου): Αθανασίου, Ρομάνο, Βερπακόφσκις, Ορφανός, Τζούνιορ, Μπερτόσα, Γιαλούσης, Φραγκουλάκης, Τσεσνάουσκις, Σασιασβίλι, Σαρρής

Καβάλα-Πανιώνιος

Καβάλα-Πανιώνιος 1-1: Στο 13ο λεπτο, ο Γουνδουλάκης ισοφαρίζει με μακρινό σούτ έξω από την περιοχή
Καβάλα-Πανιώνιος 1-0: Στο 7ο λεπτό, ο Ρινκόν ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους
Καβάλα(Κώστας Τσαλίκης):
Ιτάνζ, Παβίσεβιτς, Σιόντης, Σμολάρεκ, Ρινκόν, Οικονόμου, Σόσιν, Φερέιρα, Ντιε, Ονουάτσι, Θεωδορέλλης
Πανιώνιος(Γιώργος Παράσχος): Μπέλιτς, Μπαρόνι, Όμο, Σκούφαλης, Μπάλαμπαν, Κούκετς, Γουνδουλάκης, Μπουβάλ, Σάμαρης, Αναστόπουλος, Κοντοές

Ατρόμητος-Πανθρακικός

Ατρόμητος-Πανθρακικός 3-1: Στο 90ο λεπτό, ο Περόνε κάνει το 3-1 για την ομάδα του Περιστερίου
Ατρόμητος-Πανθρακικός 2-1: Στο 57ο λεπτό, ο Καραλής βάζει και πάλι μπροστά στο σκορ τον Ατρόμητο
ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Ατρόμητος-Πανθρακικός 1-1:
Στο 30ο λεπτό, ο Μπέλεκ ισοφαρίζει για τους φιλοξενούμενους με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι-Αμφισβητούμενη και πάλι η απόφαση του διατητή
Ατρόμητος-Πανθρακικός 1-0: Στο 26ο λεπτό, ο Ατρόμητος κάνει το 1-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ανασταστάκου-Αμφισβητούμενη η απόφαση του Κωσταντινέα να καταλογίσει πέναλτι