Με φόρα από την… Βιέννη, Καβάλα – Άρης 0-1

Με κεκτημένη ταχύτητα από την πρόκριση στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ ο Άρης επικράτησε με 1-0 της Καβάλας και ξεκίνησε με το δεξί το πρωτάθλημα.

Ένα γκολ του Οριόλ στο 26’ ήταν αρκετό για τον Άρη να μπει με το δεξί στις εγχώριες υποχρεώσεις, επικρατώντας της Καβάλας 1-0. Από ένα ημίχρονο υπεροχής για κάθε ομάδα, με τους φιλοξενούμενους να ζητούν, σωστά, πέναλτι στο 61’ όταν ο ιδιαίτερα κινητικός Χαβίτο ανατράπηκε από τον Ντικρόκ. Καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο η Καβάλα, με τον Αλεξάντροβιτς να χάνει κορυφαία ευκαιρία στο 54’, όταν προ κενής εστίας πλάσαρε άουτ.

Καβάλα(Ντράγκαν Οκούκα): Γκαλίνοβιτς, Πετκάκης, Σιόντης, Φερέιρα, Τόμασιτς, Ντιε, Ντικρόκ, Αλεξάντροβιτς(74′ Ιωάννου), Ονουάτσι(71′ Δρόσος), Αμπντούν, Ναζλίδης(46′ Γιάννου)

Άρης (Έκτορ Κούπερ): Σηφάκης, Οριόλ, Κουλουχέρης, Τόχα, Τσέζαρεκ(57′ Ρουίς), Μίσελ, Μενδρινός(73′ Ναφτί), Περάλ, Βανγκέλι, Τσεσνάουσκις(86′ Κασναφέρης), Πρίττας