Τρίτη, 23 Απρ.

Με…κεραυνό Βούτσινιτς – Η Μίλαν το πίστεψε, η Γιούβε προκρίθηκε(VIDEO)

ΦΩΤΟ REUTERS.

Ντέρμπι με τα όλα του έγινε στο Τορίνο στη ρεβάνς της νίκης της Γιουβέντους με 2-1 στο Μιλάνο. Η Μίλαν παρά το ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, γύρισε τούμπα τα πράγματα έστειλε το ματς στην παράταση αλλά εκεί ο Βούτσινιτς με εκπληκτικό τέρμα χάρισε στην Κυρία το εισιτήριο για τον τελικό του κυπελλου Ιταλίας.

Η Γιουβέντους είδε το… χάρο με τα μάτια της αφού μία σίγουρη πρόκριση όπως φαινόταν μέχρι το πρώτο μέρος, την πήρε τελικά στην παράταση.

Ο Ντελ Πιέρο στο 28′ έδωσε προβάδισμα στο σκορ στην ομάδα του που κουβαλούσε και τη νίκη με 2-1 στο Μιλάνο.

Η Μίλαν μπήκε αποφασισμέν η στο δέυτερο μέρος και με την κεφαλιά του Μεσμπά στο 51′ ξαναμπήκε δυναμικά στη διεκδίκηση της πρόκρισης.

Το πανέμορφο γκολ σε δημιουργία αλλά και σε εκτέλεση του Λόπεζ έστειλε το ματς στην παράταση.

Εκεί μίλησε ο Μίρκο Βούτσινιτς που έστειλε την ομάδα του στον τελικό. Η Γιουβέντους θα αντιμετωπίσει τη νικήτρια του ζευγαριού Νάποιλι – Σιένα.