14oC Αθήνα

Μεγάλο διπλό της Κέρκυρας στη Νέα Σμυρνή

Στο ντεμπούτο του Μπόζινταρ Μπάντοβιτς στον πάγκο τους, οι “Φαίακες” επικράτησαν του Πανιώνιου με 1-0 χάρη στο γκολ του Φλαβίνιο στο 17ο λεπτό.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να αιφνιδιάσουν τους “κυανέρυθρους” και να πάρουν το προβάδισμα με τον Φλαβίνιο στο 17΄, μετά από ωραία προσπάθεια του Κοντοδήμου. Ο Πανιώνιος πίεσε στο δεύτερο ημίχρονο αλλά δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις φάσεις που δημιούργησε με αποτέλεσμα να γνωρίσει την 4η φετινή ήττα μέσα στο σπίτι του με το ίδιο σκορ.

Πανιώνιος (Μάντζιος): Μάχο, Μανιάτης, Όμο, Ριέρα, Κούκετς (57′ Σαλαλί), Γουνδουλάκης (46′ Μπάλαμπαν), Σάμαρης, Σιόβας, Αναστασόπουλος (80′ Χίκα), Κοντοές, Τσότσαλιτς

Κέρκυρα (Μπάντοβιτς): Κωνσταντόπουλος, Ιωάννου, Στολτίδης, Φλαβίνιο (67′ Παρασκευαΐδης), Τσίγκας (90’+3 Δεινόπαππας), Γιάντσης (78′ Λαμπρόπουλος), Μαϊστόροβιτς, Κοντοδήμος, Γκουστάβο, Επστάιν, Μακρής