Τρίτη, 16 Απρ.

“Μοιραίος” για την Μπάρτσα ο Μέσι – Χατ-τρικ ο Ρονάλντο

ΦΩΤΟ REUTERS.

Βίοι αντίθετοι για τους δύο σούπερ σταρ της Πριμέρα αλλά και τις ομάδες τους. Η Ρεάλ πέρασε σαν σίφουνας από τη Μάλαγα με 4-0 και ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας αφού η Μπαρτσελόνα έμεινε στο 0-0 με την Σεβίλη στο Καμπ Νου.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο έκανε πάρτι κόντρα στη Μάλαγα, σημείωσε τρία γκολ και οδήγησε την Ρεάλ στην άνετη νίκη και στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Λίγο αργότερα στο Καμπ Νου έγινε ένα από τα πιο χορταστικά 0-0. Η Μπαρτσελόνα βομβάρδιζε την εστία της Σεβίλης αλλά δεν βρήκε τρόπο να σκοράρει.

Μάλιστα ο Μέσι στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων έχασε πέναλτι και την ευκαιρία να χαρίσει στην Μπάρτσα τη νίκη. Το μόνο που κρατάνε οι καταλανοί είναι ότι διατήρησαν για 8ο συνεχόμενο εντός έδρας ματς ανέπαφη την εστία τους και θέλουν άλλο ένα για να κάνουν ρεκόρ.

Η Σεβίλη τελειώσε με δέκα παίκτες λόγω των αποβολών στις καθυστερήσεις του αγώνα των Κανουτέ, Ναβάρο.