weather-icon °C AΘΗΝΑ
,

Μπαίνουν οι “μεγάλοι” στο Κύπελλο – Τα φώτα στο Φάληρο

Μπαίνουν οι “μεγάλοι” στο Κύπελλο – Τα φώτα στο Φάληρο | Newsit.gr
ΦΩΤΟ NEWSIT

Το πρόγραμμα της Τετάρτης ανοίγει με την αναμέτρηση Φωστήρας-Πανιώνιος, ενώ λίγο αργότερα είναι προγραμματισμένα τα παιχνίδια Λεβαδειακός-Πιερικός και ΟΦΗ-Απόλλων.

Το πιο σημαντικό ματς της ημέρας διεξάγεται στο “Γεώργιος Καραϊσκάκης”, όπου ο Ολυμπιακός με αρκετά νέα πρόσωπα στη σύνθεση του θα υποδεχθεί την Παναχαϊκή του Αλέξη Κούγια.

Υπενθυμίζεται πως η πρόκριση σε αυτή τη φάση κρίνεται σε διπλά παιχνίδια.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 3ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας 

Τετάρτη 28 Νοεμβρίου 2012 

Φωστήρας – Πανιώνιος 14:30 (ΟΤΕ sport 3) 
Λεβαδειακός – Πιερικός 18:30 (ΟΤΕ sport 1) 
ΟΦΗ – Απόλλων 18:30 (ΟΤΕ sport 3) 
Ολυμπιακός – Παναχαϊκή 20:30 (ΟΤΕ sport 1) 

Πέμπτη 29 Νοεμβρίου 2012 

Τύρναβος – Κέρκυρα 14:30 (ΟΤΕ sport 1) 
Πανθρακικός – Νίκη Βόλου 18:30 (ΟΤΕ sport 2) 
Παναθηναϊκός – Προοδευτική 18:30 (ΟΤΕ sport 1) 
ΠΑΣ Γιάννινα – Πανσερραϊκός 20:30 (ΟΤΕ sport 3) 

Τετάρτη 12 Δεκεμβρίου 2012 

Βέροια – Θρασύβουλος 18:30 (OTE sport4) 
Καλλιθέα – Άρης 18:30 (OTE sport3) 
Ολυμπιακός Βόλου – Ατρόμητος 20:30 (OTE sport3) 
Λάρισα – Αστέρας Τρίπολης 20:30 (OTE sport4) 

Πέμπτη 13 Δεκεμβρίου 2012 

Πλατανιάς – Αναγέννηση Καρδίτσας 16:30 (OTE sport3) 
Καβάλα – ΑΕΚ 18:30 (OTE sport3) 
Εθνικός Γαζώρου – Skoda Ξάνθη 20:30 (OTE sport3) 
Ακαδημία Πλαταμώνα – ΠΑΟΚ 20:30 (OTE sport4) 

Οι επαναληπτικοί αγώνες της διοργάνωσης 

Τετάρτη 19 Δεκεμβρίου 2012 

Προοδευτική – Παναθηναϊκός 14:00 
Νίκη Βόλου – Πανθρακικό 18:30 
Πανιώνιος – Φωστήρας 20:30 
Παναχαϊκή – Ολυμπιακός 20:30 

Πέμπτη 20 Δεκεμβρίου 2012 

Θρασύβουλος-Βέροια 18:30 
Κέρκυρα – Τύρναβος 18:30 
Πιερικός – Λεβαδειακός 20:30 
ΑΕΚ – Καβάλα 20:30 

Σάββατο 22 Δεκεμβρίου 2012 

Αστέρας Τρίπολης – Λάρισα 18:30 
Απόλλων Σμύρνης – ΟΦΗ 18:30 
ΠΑΟΚ – Ακαδημία Πλαταμώνα 20:30 
Ατρόμητος – Ολυμπιακός Βόλου 20:30 

Κυριακή 23 Δεκεμβρίου 2012 

Αναγέννηση Καρδίτσας – Πλατανιάς 18:30 
Skoda Ξάνθη – Εθνικός Γαζώρου 18:30 
Άρης – Καλλιθέα 20:30 
Πανσερραϊκός – ΠΑΣ Γιάννινα 20:30

#TAGS MM