Μπασκέτα-Ντόρσει σημειώσατε διπλό – Την…έσπασε κι έληξε το φιλικό(ΦΩΤΟ&VIDEO)

Ο Αμερικανός σέντερ με ένα φοβερό κάρφωμα 2 λεπτά πριν τη λήξη της φιλικής αναμέτρησης του Ολυμπιακού με την Σάσαρι στη Σαρδηνία, ράγισε το ταμπλό και ο αγώνας έληξε πρόωρα.

Οι “ερυθρόλευκοι” επικράτησαν με 106-87 στο πρώτο τους φιλικό στην Ιταλία, εμφανίζοντας αρκετές αδυναμίες στην άμυνα αλλά και πολύ καλό πρόσωπο στην επίθεση.

Στο πρώτο ημίχρονο η Σάσαρι είχε τον έλεγχο του σκορ όμως στο δεύτερο ο Ολυμπιακός βελτίωσε την άμυνα του και ξέφυγε στο σκορ.

Ο αγώνας δεν έφτασε στο 40ο λεπτό αφού 2 λεπτά πριν το τέλος ο Ντόρσεϊ “κατέβασε” τη μπασκέτα και οι δύο ομάδες αποφάσισαν να μην περιμένουν να αντικατασταθεί η μπασκέτα.

Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα, χωρίς τον Έισι Λο που θα μείνει για περίπου ένα μήνα εκτός δράσης, θα αντιμετωπίσει την Παρασκευή την ΤΣΣΚΑ Μόσχας και το Σάββατο την Σιένα στο τουρνουά του Κάλιαρι.

Τα δεκάλεπτα: 26-26, 50-48, 69-80, 87-106.

Σάσαρι (Σακέτι): Μπινέτι 4, Λαγκούτζι, Ντεβέκι 11(1), Θόρτον 22(4), Ντίνιερ Τ. 20(3), Σακέτι 13(1), Σπισού, Ντίνιερ Ντ. 11(3), Βανούτσο, Ντιλιέγκρο 3, Ίσλεϊ 3

Ολυμπιακός (Μπαρτζώκας): Χάινς 9(11 ριμπάουντ.), Άντιτς 7(1), Σπανούλης 17(8 ασίστ), Περπέρογλου 12(2), Ντόρσεϊ 8(5 ριμπάουντ), Σλούκας, Μαυροειδής 5(5 ριμπάουντ), Γκετσεβίτσιους 18(4), Πρίντεζης 19(5 ασίστ), Παπανικολάου 5(4 ασίστ.), Μάντζαρης, Κατσίβελης 6(1).