Ν.Ζηλανδία-Σλοβακία:1-1

Ο Γουίνστον Ριντ σκοράρει στις καθρήσεις και οδηγεί τη Νέα Ζηλανδία στην ισοπαλία, ΦΩΤΟ REUTERS

Με ένα γκολ στις καθυστερήσεις, η Νέα Ζηλανδία πήρε τον πολύτιμο βαθμό της ισοπαλίας, απέναντι στη Σλοβακία.

Η Σλοβακία επιβεβαίωσε τον ρόλο του φαβορί μέχρι το 93ο λεπτό της αναμέτρησης, οπότε ο Νεοζηλανδός, Γουίνστον Ρίντ “τρύπωσε” στην αντίπαλι άμυνα και έκανε το 1-1. Το σκορ είχε ανοίξει στο 49ο λεπτό ο Βίτεκ, για τους Σλοβάκους, επίσης με κεφαλιά. Κατά τα άλλα το ματς δεν είχε πολλές επικίνδυνες φάσεις, αλλά γενικότερα η Σλοβακία ήταν πιο ενεργή απέναντι στους Νεοζηλανδούς, οι οποίοι ωστόσο είχαν αρκετά συμπαγή άμυνα.

Νεα Ζηλανδία: Πάστον, Λοκχεντ, Βίτσελιχ(78′ Κρίστι), Ριντ, Νέλσεν, Έλιοτ, Σμέλτζ, Κίλεν(72′ Γούντ), Μπέρτον, Φάλον, Σμιθ
Σλοβακία: Μούχα, Σκρτελ, Τσεχ, Ζάμπαβνικ, Στρμπα, Βάις(92′ Κούτσκα), Σέστακ(81′ Χόλοσκο), Ντούριτσα, Χάμσικ, Γέντριζεκ, Βίτεκ(84′ Στοκ)

Διαιτητής: Ζερόμ Ντέιμον(Ν.Αφρική)