Νίκη μετ΄ επεισοδίων

Σαστισμένοι οι παίκτες των δύο ομάδων παρακολουθούσαν τις συμπλοκές
Σαστισμένοι οι παίκτες των δύο ομάδων παρακολουθούσαν τις συμπλοκές, ΦΩΤΟ EUROKINISSI

Ο Άρης επικράτησε του ΠΑΣ στα Γιάννινα με 1-0 σε ένα ματς που διακόπηκε για 15 λεπτά λόγω σοβαρών επεισοδίων μεταξύ οπαδών των δύο ομάδων.

Μετά από ένα μέτριο παιχνίδι οι κιτρινόμαυροι συνέχισαν το νικηφόρο σερί τους χάρη στο γκολ του Ναφτί στο 51ο λεπτό. Όμως, όσο όμορφο ήταν το τέρμα του Νάφτι τόσο άσχημα ήταν όσα ακολούθησαν. Στο 59ο λεπτό το ματς διακόπηκε όταν οπαδοί των δύο ομάδων μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο, ενώ ακολούθησαν συμπλοκές μεταξύ των δύο πλευρών.

Το διακοπή κράτησε για 15 λεπτά και τα πνεύματα ηρέμησαν μόνο με την παρέμβαση της αστυνομίας. Όταν το ματς ξεκίνησε οι δύο ομάδες είχαν χάσει τον ρυθμό τους και το 0-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος με τον Νίκο Αναστόπουλο να ξεκινάει με το αριστερό την 5η θητεία του στον πάγκο του ΠΑΣ.

Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται για πέναλτι σε ένα μαρκάρισμα του Κουλοχέρη στον Μπακαγιόκο στο 89ο λεπτό.