Πέμπτη, 18 Απρ.

Ο Ναβάρο “σκότωσε” τη Ρεάλ πίσω απ’τη σέντρα (VIDEO)

H Μπαρτσελόνα έκανε επική ανατροπή στο ματς κόντρα στη Ρεάλ, εξασφάλισε την πρώτη θέση στην κανονική περίοδο της ACB και έδειξε πανέτοιμη για τον ημιτελικό της Ευρωλίγκας απέναντι στον Ολυμπιακό. Χάιλαιτ του αγώνα το εκπληκτικό τρίποντο του Ναβάρο στη λήξη του ημιχρόνου, πίσω από τη σέντρα.

Η Ρεάλ μπορεί να είχε για περισσότερο από 30 λεπτά τον έλεγχο του ρυθμού και του σκορ, όμως η Μπαρτσελόνα χτύπησε την κατάλληλη ώρα και με πρωταγωνιστές του Ναβάρο, Έιντσον και Μάικλ επικράτησε με 86-83 στον αγώνα της 33ης αγωνιστικής της ACB.

Με τη νίκη αυτή οι Καταλανοί εξασφάλισαν το απόλυτο πλεονέκτημα έδρας ενόψει των πλέι οφ και πλέον επικεντρώνονται στο Final 4 της Ευρωλίγκας.

Το χάιλαιτ του αγώνα ήταν η “βόμβα” του Ναβάρο πίσω από τη σέντρα στη λήξη του ημιχρόνου.