13oC Αθήνα

Ο Ντα Κόστα… εκτέλεσε την ΑΕΛ

Με μία εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Φελίπε Ντα Κόστα ο Πανσερραϊκός επικράτησε 1-0 της ΑΕΛ στη Λάρισα, σημείωσε την τέταρτη συνεχόμενη νίκη του και έπιασε τον Απόλλωνα στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες αλληλοεξουδετερώθηκαν, όμως ο Πανσερραϊκός κατάφερε να πάρει το προβάδισμα με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Ντα Κόστα στο 44ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΛ ανέβασε την πίεση της και έκανε σημαντικές ευκαιρίες για να φτάσει στην ισοφάριση όμως ο Πανσερραϊκός άντεξε μέχρι το τέλος και πανηγύρισε μία σπουδαία νίκη.

Οι συνθέσεις

ΑΕΛ (Τίμος Καβακάς): Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Σκόνδρας, Γιώτας, Παγώνης, Νεμπεγλέρας, Τσιάρας (79′ Δημόπουλος), Μπλέντι (46′ Δεινόπαπας), Τσίγκας, Χασομέρης, Αλεξάντροβιτς (46′ Κρητικός).

Πανσερραϊκός (Μιχάλης Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Παρασκευαϊδης, Μπριλάκης, Παντελιάδης, Τοντόροφ (79′ Τσούτσης), Σιάκκας, Δ. Τριανταφύλλου, Κ. Τριανταφύλλου, Κόντος (92′ Καρασαλίδης), Ντα Κόστα (68′ Ράνιτς), Μπανγκουρά.