Ο ΟΣΦΠ τον άτυπο τίτλο, Ο ΠΑΟ τον Χάισλιπ

Χέρι - χέρι οι αιώνιοι στην Α1 του μπάσκετ
Χέρι - χέρι οι αιώνιοι στην Α1 του μπάσκετ, ΦΩΤΟ EUROKINISSI.

Οι αιώνιοι κέρδισαν εύκολα Πανελλήνιο και Κολοσσό στην τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου της Α1 μπάσκετ. Ανακοινώθηκε από τα μεγάφωνα του ΟΑΚΑ ο Χάισλιπ.

Ο Κλέιζα οδήγησε τον Ολυμπιακό στη νίκη επί του Πανελληνίου με 90-70 και οι ερυθρόλευκοι κέρδισαν τον άτυπο τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα.

Σόου Κλέιζα στο ΣΕΦ

Στην αντίπερα όχθη ο Παναθηναϊκός με τους πιστιρικάδες να κάνουν πολύ καλή εμφάνιση επικράτησε με 92-60 του Κολοσσού.

Την παράσταση έκλεψε ο Θανάσης Γιαννακόπουλος που στο ημίχρονο πήρε το μικρόφωνο και ανακοίνωσε την απόκτηση του Αμερικανού Μάρκους Χάισλιπ.

Εύκολα τον Κολοσσό ο ΠΑΟ

Από τα υπόλοιπα ματς ξεχώρισε η νίκη του Αμαρουσίου επί του Άρη που εδραίωσε την ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα στην τρίτη θέση.

Επεισόδια σημειώθηκαν στο ημίχρονο του αγώνα Ηλυσιακός – ΑΕΚ το οποίο ολοκληρώθηκε με νίκη των γηπεδούχων.